logo EU a MŠMT

Poslední červnovou středu proběhl na naší škole velký sportovní den, jehož součástí byly hned tři akce: volejbalový turnaj, fotbalové derby Strašice versus “Přespolní“ a vyhlášení sportovce roku 2018.

Úvod dne proběhl v tělocvičně školy, kde se soustředili sportovní nadšenci volejbalu se svými fanoušky. Představila se tři hvězdná družstva – sportovci 9.A, nadšenci 8.A a tým pedagogů. Ostřílení pedagogové se vskutku zapotili pod promyšlenými a záludnými zákroky svých žáků. Je krásné, když učeň předčí svého mistra, a skoro to tak vypadalo. Ale přec jen nakonec zvítězila zkušenost, družstvo pedagogů se nenechalo zahanbit a celý turnaj vyhrálo.

V závěrečném souboji “osmičky“ a “devítky“ o druhé místo to byl také velmi vyrovnaný souboj dvou opravdu silných týmů doplněných volejbalovými nadějemi z šesté a sedmé třídy. Obě družstva se tahala o skóre, chvíli vedli osmáci, chvíli přetlačili silné osmáky zkušenější deváťáci a ve finále to “o fous“, anebo o výšku a dokonalé volejbalové myšlení deváťáka Toma Kunce, v boji o druhé místo vybojovali deváťáci. Diváci byli skvělí a obrovským potleskem ohodnotili umění našich mladých volejbalistů. My s kolegou Jirkou Monhartem musíme konstatovat, že úroveň volejbalu na naší škole je rok od roku vyšší.

Po volejbalovém miniturnaji jsme se všichni přesunuli na fotbalové hřiště strašického Spartaku, kde proběhl zápas mezi družstvem žáků ze Strašic proti žákům dojíždějícím z Dobříva, Cheznovic, Tění či jiných koutů našeho okolí. Nejen kluci u nás válejí fotbal, tento převážně chlapecký sport zdobí také několik našich skvělých fotbalistek, nejvýrazněji asi Kačka Urxová s Terkou Sklenářovou. Nešlo ani tak o výsledek jako o to si užít hru a blýsknout se svým uměním před diváky a spolužáky. Přesto musíme ve výsledku poznamenat,

že úspěšnější bylo tentokrát družstvo Strašic s naší fotbalovou hvězdou Tomášem Kuncem, kterému úspěšně sekundovali mladší fotbalisti už od šestého ročníku. Strašičtí převálcovali “Přespolní“ poměrem 8:2, ale důležité bylo, že všichni měli radost ze hry a hráli fair play.

Na závěr tohoto akčního dne proběhlo v tělocvičně vyhlášení sportovce roku. Jak už jsem zmiňovala v minulých článcích, naši sportovci letos prožili velmi úspěšný rok, kdy se jim velmi často houpaly na pyšných hrudích cenné kovy, a několikrát reprezentovali nejen svoji školu, ale celý okres v krajských kolech. Proto být sportovcem strašické školy znamená být opravdu dobrým sportovcem a my jsme na ty naše neskonale pyšní a moc si jich vážíme.

Jak to celoroční bodování tedy skončilo? Vítězi v kategorii chlapců se stali dva supersportovci z deváté třídy, kteří patří k těm největším talentům a pokladům celé strašické školní sportovní historie, a jsou to Tomáš Kunc a Honza Peterek. Ačkoliv Honzovou specializací je basketbal a Tomovou fotbal, excelovali oba ve všech odvětvích sportu, kupříkladu jejich atletické výsledky jsou srovnatelné s trénovanými atlety na krajské úrovni. V kategorii dívek zvítězila naše skvělá sportovkyně z osmičky, jedna ze dvou hvězdných Kaček – Kačka Valečková, jejíž specializací je házená, ale svou trénovaností rovněž dosahuje úspěchy ve všech odvětvích sportu. Druhá hvězdná Kačka – Kačka Urxová obsadila druhé místo, její parketou je hlavně florbal a fotbal, ale její lví zarputilost a dravost ji pasuje na dalšího sportovního srdcaře stejně jako Honzu Dezorta, rovněž z osmého ročníku, který obsadil druhé místo a jehož kolektivní sportovní cítění je pro herní týmy všech sportů nepostradatelné.

Třetí místo bylo tak trochu nafukovací, těch opravdu dobrých máme hodně, takže se není co divit, že se na třetím místě v kategorii dívek umístila hned čtyři děvčata – deváťačky Adriana Belušková a Tereza Sklenářová – zkušené týmové hráčky, jejich několikaleté zkušenosti a dovednosti nám po jejich odchodu budou chybět. Sedmačky Pavlína Převrátilová a Eliška Krchovová jsou naopak letos objevené hvězdičky, na jejichž sportovní nadšení a umění, především házenkářské, budeme do příštích let sázet.

V kategorii chlapců se na třetím místě umístili tři skvělí deváťáci Lukáš Planeta, Alex Kupec a Vašek Stupka, jejichž sportovní nadání, především v oblasti míčových her, nám rovněž bude v příštích letech chybět.

Do desátého místa ve dvou kategoriích se nám vešlo 36 výborných sportovců a my jsme rádi, že je máme, že přinášejí radost nejen sobě, ale i nám, že hrají fair nejen ve sportu, ale i v životě, že jim záleží na jejich zdraví i na kvalitním životním stylu a že jsou prostě úžasní. Kluci a holky, děkujeme a přejeme i do příštího roku spoustu sportovních zážitků bez úrazů a s plným lvím srdcařským nasazením!

Mgr. Pavla Hrazdilová