logo EU a MŠMT

Druhou květnovou středu dne 9.5. proběhlo v Rokycanech okresní finále v atletické soutěži nazvané Pohár rozhlasu. Byl to jubilejní 50. ročník, takže se slavnostně “vyšňořilo“ i počasí, které se povedlo, a tak sluneční paprsky dohlížely na výkony atletů a atletek.

Naši školu reprezentovalo ve čtyřech kategoriích 35 sportovců. V každé kategorii bojovalo o důležité body 10 družstev a naše družstva nás rozhodně svými výkony potěšila. Nejlépe se vedlo starším klukům, kteří ve své kategorii s přehledem zvítězili a svými výkony obhájili loňské zlaté medailové umístění. Za zmínku stojí skvělé výkony Tomáše Kunce v běžeckých disciplinách, Honzy Peterka ve skoku vysokém a Lukáše Planety v běhu a skoku dalekém. Velmi příjemně nás překvapila mladší děvčata, která obsadila druhou pozici a na krku pak pyšně nosila stříbrné medaile. Tady skvěle bodovala v běhu Vanesa Müllerová a ve skoku dalekém Aneta Mudrová a Eliška Krchovová. Stříbrné medaile se houpaly i na hrudi našich mladších kluků, jejichž výkony byly velmi vyrovnané. Neoblíbené čtvrté místo v konkurenci 10 škol vybojovaly v nejnabitější kategorii starší dívky. “Bramborová medaile“ je moc nenadchla, ale já si myslím, že rovněž ony podaly skvělé výkony, za které se nemusely stydět.

Děkujeme všem našim atletům za výbornou reprezentaci naší školy a jsme na ně s kolegou Jiřím Monhartem náležitě pyšní.

Reprezentovali nás:

Hoši starší – Tomáš Kunc, Jan Peterek, Lukáš Planeta, Dominik Černý, Alex Kupec, Michal Šiman, Václav Stupka

Dívky starší – Kačka Urxová, Kačka Valečková, Adriana Belušková, Tereza Sklenářová, Kačka Horčicová, Kamila                                Karlíčková, Justýna Rosívalová, Veronika Mocová

Hoši mladší – Pavel Harčarik, Lukáš Veverca, Matouš Andrlík, Pavel Stupka, Štěpán Kunc, Slávek Krchov, František                          Lang

Dívky mladší – Vanesa Müllerová, Aneta Mudrová, Eliška Krchovová, Pavlína Převrátilová, Aneta Bárová, Adriana                                Málková, Kateřina Judlová, Monika Vaníková