logo EU a MŠMT

Poslední kolektivní sportovní akcí tohoto školního roku byla kopaná 6. a 7. tříd dne 21. května v Rokycanech. Ze základní skupiny kluci postoupili z druhého místa. V semifinále je čekal vítěz druhé skupiny - TGM Rokycany, zápas skončil 1:1, a následovaly tak pokutové kopy, které vychytal strašický brankář Fanda Lang a společně s úspěšnými exekutory poslal tým do finále! 

Finálovým soupeřem se stala ZŠ Jižní předměstí Rokycany. Zápas neměl větší šance na žádné straně a gól nenabídl, a znovu tak přišly na řadu pokutové kopy. V penaltách se ukázala týmová soudržnost, kluci se drželi za ramena, mohutně se povzbuzovali a znovu byli úspěšnější!! Po rozhodující penaltě Adama Tyrpekla propukla obrovská radost a oslavná gesta.

Naši školu reprezentovali tito borci: Fanda Lang, Pavel Harčarik, Slávek Krchov, Adam Tyrpekl, Štepán Kunc, Lukáš Veverca, Aleš Štastný, Pavel Stupka, Matyáš Řáha a Pepa Hrách. Vítězství to bylo nečekané, ale o to krásnější. Pevně doufáme, že tito sportovci dokáží nahradit jejich veleúspěšné předchůdce ze současné deváté třídy, a udrží tak úspěšné tažení strašických reprezentantů i v dalších letech.

Mgr. Jiří Monhart