Ve dnech 13.- 14. dubna 2018 se v ZŠ K. Vokáče ve Strašicích uskutečnil zápis předškoláků do 1. třídy. Ve vstupní hale je uvítali Mach s Šebestovou, převlečení  žáci - Š. Andrlík, N. Tomášová, J. Vostatek a  A. Halamová. Tato čtveřice provázela děti a jejich rodiče na cestě k zápisu a měla pro malé předškoláčky připravený úkol v podobě stopování písmenek.

 Ta je dovedla až ke dveřím tříd, kde probíhal zápis. Malí předškoláci během zápisu poznávali barvy a geometrické tvary, počítali, vybarvovali atd... Na závěr celého zápisu všichni obdrželi drobnou odměnu. V pátek se zapsalo dvacet čtyři dětí a v sobotu osm. Někteří rodiče ještě zváží, zda nedají dítěti roční odklad. V tomto je jim nápomocna pedagogicko-psychologická poradna, mateřská školka i dětský lékař, ale samotné rozhodnutí je na zákonných zástupcích.

     S předškoláčky se ještě uvidíme v rámci projektu “Vítáme Vás v naší školičce.” Děti přijdou společně se svými učitelkami z mateřinky. V rámci pracovních dílniček se seznámí s prostředím školy, čeká na ně např. dílnička matematická, jazyková, výtvarná nebo tělovýchovná.

     Doufáme, že se stejnou radostí, se kterou děti k zápisu přišly, přijdou i v září do “opravdové velké školy”. Přejeme jim vydařený vstup do 1. třídy!

Mgr. Zuzana Andrlíková