logo EU a MŠMT

Koncem března se žáci naší školy zúčastnili krajského kola v basketbalu v Domažlicích. Postup si zajistili jednoznačným vítězstvím v okresním kole. Turnaje se zúčastnilo sedm vítězných družstev z okresních kol, konkurence a úroveň turnaje tak byla velmi kvalitní. 

Ze základní skupiny dokázali strašičtí jednou jasně zvítězit proti Tachovu, jednou prohráli s Klatovy a v souboji o postup museli porazit Kralovice. Po vyrovnaném boji s Kralovicemi bylo skóre 25:25. Následovalo tak nervózní prodloužení, které strašičtí zvládli jasně 7:0 ,a slavili tak postup do semifinále! Semifinálovým soupeřem byla ve skupině suverénní Plzeň, se kterou kluci prohráli po velmi dobrém výkonu 32:22. Posledním zápasem byl souboj o třetí místo, ve kterém se kluci utkali s Přešticemi. Vyhráli nejtěsnějším rozdílem 16:15, a mohli tak slavit úžasné třetí místo z krajského finále! Tímto výsledkem vyrovnali maximum z loňského roku, ve kterém také skončili v krajském finále třetí. Naši školu reprezentovali tito sportovci: Honza Peterek, Štepán Koštál, Honza Dezort, Václav Stupka, Alex Kupec, Michael Šiman, Dominik Černý a Dan Hargaš. 

Mgr. Jiří Monhart