logo EU a MŠMT

Ve středu dne 28. března se vypravili naši šesťáci a sedmáci na celodenní exkurzi do plzeňské Techmánie. Jako pedagogický doprovod s nimi jely paní učitelky Mgr. O. Škardová a Mgr. J. Brejchová. Techmánie je ohromné vědecké, zážitkové a vzdělávací centrum vytvořené v jedné z bývalých továrních hal podniku Škoda Plzeň. 

Děti si prošly jednotlivé expozice, laboratoře s pokusy a pracovní dílny týkající se fyziky, chemie, matematiky, astronomie, přírodopisu nebo biologie. Viděly stovky interaktivních exponátů a mohly si vše volně projít, vyzkoušet a osahat. Mohly si třeba v televizním studiu natočit svůj vlastní film a byla tam také stěna, na kterou se dalo malovat světlem. Každý si našel nějaký svůj obor, který ho zaujal.

Dětem se velmi líbila rovněž návštěva Planetária, kde byly různé modely a exponáty vesmíru, planet a různých astrofyzikálních jevů. Zhlédly výukový 3D film o vesmíru a také si mohly na vlastní kůži vyzkoušet gyroskop, což je otáčivý trenažer kulovitého tvaru sestrojený pro výcvik kosmonautů. Návštěva Techmánie se všem líbila, bylo to zábavné a poučné zároveň.       

      Mgr. Olga Škardová a Mgr. Jitka Brejchová