logo EU a MŠMT

Ve čtvrtek odpoledne si běžky užilo nejprve dopoledne druhé družstvo, odpoledne první družstvo - všichni se dobře vypořádali s 5 km běžeckým okruhem, který byl terénně docela náročný. Odpoledne ještě  proběhla návštěva stanice horské služby, spojená s přednáškou a prohlídkou záchranářské techniky. Večer se konal zábavný večer s názvem "Ruda má talent ", na který si každé družstvo připravilo své veselé vystoupení. 

Všichni se skvěle bavili! Poslední páteční den se nesl v duchu balení a příprav k odjezdu. Naposledy jsme si ještě vychutnali bohatou snídani, napěchovali propocené věci do zavazadel a vyrazili na sjezdovku k závěrečnému slalomu. Tentokrát nám nepomáhali členové horské služby jako na Bublavě, takže jsme si museli slalom postavit sami. Závodu ve slalomu se zúčastnilo 34 žáků, ostatní čtyři měli drobné zdravotní problémy. Sjezd mezi hůlkami zvládli všichni, i noví lyžaři ze třetího družstva ukázali, že se mohou klidně vyrovnat ostatním, kteří už lyžují delší dobu. 

Nicméně zkušenosti přece jen vyhrály:

Chlapci: 1. Matouš Andrlík, 2. Jan Peterek, 3. Vladimír Dvořák

Dívky: 1. Kristýna Šoltysová, 2. Kateřina Urxová. 3. Pavlína Převrátilová

   Po chutném obědě jsme se rozloučili s penzionem, zamávali šumavským lesům a kopcům a začali se těšit do náručí našich maminek a tatínků. Byl to zase moc fajn týden, doufám, že jsme děti naučili nejen lyžovat, ale i vychutnat si krásy zimy, zimních aktivit a také umění dobrého soužití s vrstevníky “na jedné lodi“.                       

  Mgr. Pavla Hrazdilová