logo EU a MŠMT

Na přelomu února a března proběhla okresní kola v naší oblíbené sportovní disciplíně, kterou je basketbal.

Nejprve se do sportovní haly rokycanského gymnázia vydal ve středu 28. února tým chlapců.

Kluci s přehledem vyhráli svoji pětičlennou skupinu, když porazili družstva z Mýta, Hrádku, Gymnázia Rokycany a rokycanskou ZŠ ulici Míru. Všechna jejich vítězství byla jednoznačná a s vysokým skóre, což dokazuje jejich výsledné skóre v tabulce 106:5!!

V semifinále se potkali s rokycanskou “TGMkou“, kterou rovněž bez problémů porazili 18:4. Ve finále nás čekal náš největší rival, tým ZŠ Jižní předměstí z Rokycan, který nastoupil do posledního zápasu s velkým nasazením. Naši kluci však hráli technicky naprosto výborně a v klidu, takže si svým skvělým herním projevem a výsledkem 10:4 opět po roce vybojovali zlatou medaili a postup do krajského kola, které proběhne koncem března v Domažlicích.

Děvčata, která klukům ze školních lavic na dálku fandila, se rozjela bojovat o medailové pozice hned ve čtvrtek 1. března. Jejich výkon byl rovněž výborný, holky postupovaly do semifinálových bojů z druhého místa ze své skupiny, kde porazily týmy Radnic a Hrádku a jediné družstvo, které je překonalo, bylo z rokycanského gymnázia.

V semifinále se děvčata střetla s týmem ze ZŠ Jižní předměstí z Rokycan. Byl to nervy drásající zápas, naše lvice bojovaly srdíčkem a nakonec si velmi těsným výsledkem 4:2 vybojovaly postup do finále. Ve finálovém boji o první místo se opět setkaly s týmem z rokycanského gymnázia. Holky z gymplu byly ale lepší, a i přesto, že to naše dívky nevzdaly, podlehly gymnazistkám 8:12. Nicméně stříbrná medaile na našich hrudích nás také zahřála.

Musím konstatovat, že naši sportovci opět dokázali, že jsou velkými bojovníky a že si vysloužili svými výkony respekt - dokazují, že i naše malá škola může konkurovat školám s daleko větší žákovskou základnou.  Jsme na ně s panem učitelem Mgr. Jiřím Monhartem, který má na jejich úspěchu také velký podíl, náležitě hrdi. Proto děkujeme za skvělou reprezentaci, bojovnost, férovost, dovednost a neutuchající sportovní elán našim borcům.

Reprezentovali nás:

Tomáš Kunc, Honza Johny Peterek, Jenda Dezort, Štěpán Košťál, Alex Kupec, Véna Stupka, Michal Šiman a Dan Hargaš

Kačka Urxová, Kačka Valečková, Terezka Sklenářová, Adriana Belušková, Pavlína Převrátilová, Eliška Krchovová, Justýna Rosívalová, Kačka Horčicová a Milka Červenková

Mgr. Pavla Hrazdilová