logo EU a MŠMT

V úterý dne 21. listopadu se vypravily osmá a devátá třída na celodenní exkurzi do plzeňské Techmánie. Jako pedagogický doprovod s nimi jely paní učitelky Mgr. O. Škardová a Mgr. J. Brejchová. Techmánie je ohromné vědecké, zážitkové a vzdělávací centrum vytvořené v jedné z bývalých továrních hal podniku Škoda Plzeň. 

Děti si prošly jednotlivé expozice, laboratoře s pokusy a pracovní dílny týkající se fyziky, chemie, matematiky, astronomie, přírodopisu nebo biologie. Viděly stovky interaktivních exponátů a mohly si vše volně projít, vyzkoušet a osahat. Mohly si třeba v televizním studiu natočit svůj vlastní film a byla tam také stěna, na kterou se dalo malovat světlem. Každý si našel nějaký svůj obor, který ho zaujal.

     Děti také velmi zaujala návštěva cialis prix Planetária, kde byly různé modely a exponáty vesmíru, planet a různých astrofyzikálních jevů. Zhlédly výukový 3D film o vesmíru a také si mohly na vlastní kůži vyzkoušet gyroskop, což je otáčivý trenažer kulovitého tvaru sestrojený pro výcvik kosmonautů. Návštěva Techmánie se všem líbila, bylo to zábavné a poučné zároveň.       

      Mgr. Olga Škardová