Poslední kolektivní soutěží v letošním školním roce byla kopaná. Ve skupině po pěti týmech naši žáci suverénně vyhráli bez jediné obdržené branky. V prvním semifinálovém zápase se našim soupeřem stala „Čechovka“ – náš tradiční finálový soupeř ve všech kolektivních sportech. 

Ve vypjatém zápase měla „Čechovka“ míč častěji na kopačkách, ale žádnou vyloženou šanci si na rozdíl od našich nebezpečných protiútoků nevytvořila. Našim klukům se však žádný protiútok nepodařilo proměnit, a tak rozhodoval penaltový rozstřel, ve kterém kraloval strašický brankář Tomáš Štastný, který zneškodnil hned dvě penalty soupeře. Kluci tak mohli slavit postup do finále. Finálovým soupeřem se stala základka z Radnic: v zápase se vystřídaly šance na obou stranách, ale úspěšný střelec se nenašel ani na jedné straně, a tak znovu rozhodovaly penalty. Tentokrát však byli úspěšnější žáci z Radnic a slavili vítězství v celém turnaji. Naši školu reprezentovali tito žáci: Tomáš Štastný, Jan Planeta, Lukáš Planeta, Tomáš Kunc, Jan Peterek, Martin Vágner, Jiří Mráček a Alex Kupec. Děkujeme jim za vzornou reprezentaci školy!

Mgr. Jiří Monhart