logo EU a MŠMT

Začátkem dubna se sportovci 2. stupně naší školy zúčastnili volejbalového turnaje. Okresní turnaj se tradičně uskutečnil v rokycanském gymnáziu, kde na třech hřištích poměřovali svoje volejbalové dovednosti nejšikovnější dívky a kluci z osmi škol rokycanského okresu. Kluci přijeli s velkými ambicemi, neboť přijeli obhajovat loňské prémiové vítězství, a to se jim bez větších problémů skutečně podařilo! 

Turnajem propluli bez jediné porážky, jediný set prohráli až ve finále s rokycanskou „Čechovkou“, byl to hned úvodní set, ale za obrovské morální podpory strašických holek se jim podařilo zápas obrátit, a společně tak slavili velké vítězství.

Dívky předvedly také výborný výkon. Ve skupině jednou vyhrály, jednou remizovaly (ve skupinách se hrálo bez vítězného setu) a jednou prohrály. Postup do semifinále jim unikl pouze o jeden bodík ve skóre! Což byla veliká škoda. Je nutné dodat, že kategorie dívek je mnohem těžší než kategorie kluků, protože spousta holek z rokycanských škol hraje volejbal závodně, kdežto klučičí tým na okrese není momentálně žádný. V čem byla ale naše škola suverénně nejlepší, byla fantastická vzájemná podpora obou týmů.

Dívky reprezentovaly v tomto složení: Natálie Petercová, Zuzana Krajdlová, Adriana Belušková, Tereza Sklenářová, Kateřina Urxová, Kateřina Valečková, Zuzana Lexová, Miloslava Červenková, Nikol Bayerová a Klára Štajnerová.

Už bez emotivní podpory dívčího týmu se hoši vypravili do haly gymnázia znovu ve středu 12.4. na krajské finále ve volejbale. Tento krajský turnaj byl výrazně poznamenám neúčastí žáků z devátých tříd, protože v ten den probíhaly celostátní příjímací zkoušky na střední školy. Oslabení se netýkalo pouze gymnázií, kde žáci zůstávají další čtyři roky. Suverénním vítězem turnaje se stalo plzeňské církevní gymnázium, které mělo hru týmu postavené na volejbalistech, kteří hrají závodně. Nicméně kromě tohoto týmu si naši kluci dokázali po vyrovnaných zápasech poradit se všemi soupeři, obsadili parádní druhé místo a o jednu příčku tak vylepšili třetí místo z krajského finále v košíkové. Za těmito fantastickými výkony naší malé školy (v porovnáním s velikostí škol, které se účastní krajských finále) je talentovaná skupina mladých nadšených sportovců, kteří se na tyto sporty připravují po celý školní rok v rámci školních kroužků, které na většině škol nejsou běžné.

Mezi největší tahouny týmu volejbalu patří Tomáš Kunc, Honza Peterek a Honza Planeta, parádně je doplňuje Jirka Mráček, Martin Vágner, Honza Dezort, Štepán Koštál, Olda Kozlík, Matyáš Kůda, Alex Kupec, Dominik Černý, Michal Šiman a Véna Stupka.

Mgr. Jiří Monhart