logo EU a MŠMT

Ve dnech 7. - 8. dubna  2017 se v ZŠ K. Vokáče ve Strašicích uskutečnil zápis předškoláků do 1. třídy. Ve vstupní hale je v lese, před perníkovou chaloupkou, uvítali Jeníček a Mařenka, převlečení žáci  ze 4. A – Eliška Kocábková, Eliška Novotná a František Čmolík. Ti jim poradili cestu ven z lesa.

       Perníčky, které Jeníček s Mařenkou vytrousili, je dovedly až ke dveřím, kde probíhal zápis. Malí předškoláci během zápisu poznávali barvy a geometrické tvary, počítali, vybarvovali atd... V pátek se zapsalo osmnáct dětí a v sobotu  šest. Na závěr celého zápisu všichni obdrželi domácí upečený a ozdobený perníček. Někteří rodiče ještě zváží, zda nedají dítěti roční odklad. V tomto je jim nápomocna pedagogicko-psychologická poradna, mateřská školka a dětský lékař, ale samotné rozhodnutí je na zákonných zástupcích.

     S předškoláčky se ještě uvidíme v rámci projektu “Vítáme Vás v naší školičce.” Děti přijdou společně se svými učitelkami z mateřinky. V rámci pracovních dílniček se seznámí s prostředím školy, čeká na ně např. dílnička matematická, jazyková, výtvarná nebo tělovýchovná.

     Doufáme, že se stejnou radostí, se kterou děti k zápisu přišly, přijdou i v září do “opravdické velké školy”. Přejeme jim vydařený vstup do 1. třídy!

 Mgr. Věra Peterková a Mgr. Zuzana Andrlíková