logo EU a MŠMT

     Ve čtvrtek dne 30. března se basketbalisté naší školy zúčastnili krajského kola v Domažlicích. Po výborném výsledku v okresním kole se kluci chtěli stát vyrovnaným soupeřem i v krajském kole. Turnaje se účastnilo sedm vítězů okrsků, takže bylo jasné, že konkurence a úroveň hry bude velmi vysoká.

     Kluci se ale této konkurence vůbec nezalekli, ba naopak předváděli jeden z nejlepších týmových výkonů a dobrou kombinační hrou dokázali vyhrát ve skupině všechny tři zápasy a do semifinále postoupili z prvního místa! Postupně si poradili se školami z Tachova, Nepomuku i Domažlic. Jako vítězové skupiny narazili v semifinále na 23. ZŠ Plzeň, za kterou hrálo pět hráčů extraligové Lokomotivy Plzeň, z toho jeden z nich patří do mládežnické reprezentace. Takže bylo jasné, že šance na úspěch není veliká. To se také potvrdilo v první polovině utkání, kdy se našim klukům nedařila střelba a prohrávali už 11:4. Jenže obrovskou bojovností, chutí a zlepšenou produktivitou se jim podařilo zápas zdramatizovat! Dvakrát jsme vedli dokonce o bod a kluci z Plzně hrající hlavně individualisticky sami na sebe znervózněli a začali se strachovat o vítězství, které bohužel pro nás na konci zápasu přeci jen překlenuli na svoji stranu a zvítězili těsně 20:19. Byl to úžasný dramatický zápas a strašičtí borci, ač je prohra velmi mrzela, mohli odcházet s hlavou vztyčenou, protože dokázali, že stačí i klukům, kteří trénují čtyřikrát týdně!

     Následoval souboj o třetí místo, do kterého se kluci dokázali znovu perfektně namotivovat,  soupeři z Domažlic nedali mnoho šancí a zvítězili jasně 28:10! Pak propukla obrovská radost s výborného a zároveň i nečekaného výsledku. Nečekaný byl, protože v každém týmu soupeře nastupovali nejméně dva kluci hrající basketbal závodně. Hlavním strůjcem bronzové radosti našeho týmu byl Honza Peterek z 8.A. Jako jediný z našeho týmu hraje basket závodně a výborně se chopil role tvůrce hry a dařily se mu také pokusy za tři body. Honzovi výborně sekundoval jeho spolužák Tomáš Kunc, který získával obrovské množství doskočených míčů a s přehledem se vyrovnal basketbalovým „profíkům“, výborně také zahrál Honza Planeta a všichni ostatní hráči 7. - 9. třídy, kterým rovněž patří velké poděkování za vzornou reprezentaci školy: Štepán Koštál, Honza Dezort, Olda Kozlík, Véna Stupka, Martin Vágner a Martin Anděl.  Pro kluky to byl obrovský úspěch a sportovní zážitek, na který budou určitě dlouho vzpomínat.

Mgr. Jiří Monhart