logo EU a MŠMT

Nedělní ráno…. 12. březen  2017 na kalendáři, 10. hodina na hodinkách, autobus plný mávajících dětí  7. - 9. třídy se vydává západním směrem do krušnohorské vesničky Bublava, kde zase po roce budeme trávit šest dní společně a učit se základy sjezdového lyžování na lyžařském kurzu. Jaký letos bude?

Byl báječný! Povedlo se nám především počasí, slunce nás doprovázelo na svahy sjezdovek každý den, sníh ještě stále působil hodně kvalitně, hlavně po ránu. Odpoledne jsme se dokonce vyhřívali v jeho paprscích a sjezdovky jsme měli téměř sami pro sebe. Mohli jsme tak zkoušet na lyžích nejen oblouky, ale i spoustu zajímavých legračních aktivit, zpívat si u rozcviček před lyžováním a díky prodlouženému dennímu světlu lyžovat až do pěti odpoledne.

Hezké byly i večery, především nezapomenutelná show “Bublava má talent”, která proběhla v úterý ve večerním “vysílacím čase“, kdy nás bavily scénky a písničky jednotlivých družstev. Dovolím si tvrdit, že takovouhle estrádu už dlouho neměli ani v televizi!

A co víc? ….středeční povedený výlet na vrchol Špičáku (16 km, 991 m.n.m.), společné obědy, večeře a cesty na sjezdovku a zpátky, čtvrteční diskotéka, přednáška horské služby, páteční závod ve slalomu….a hlavně bezvadná parta dětí. Mám pocit, že jsme si to letos užili všichni - a jak jinak, těšíme se zase za rok na lyžovanou :-)!

Výsledky slalomu:

Hoši: 1.Tomáš Kunc, 2. Matyáš Kůda, 3. Daniel Převrátil 

Dívky: 1. Justýna Rosívalová, 2. Kačka Valečková, 3. Andrea Sazimová

Mgr. Pavla Hrazdilová