logo EU a MŠMT

Vánoční  “schodoběhání“

        Již třetí ročník Vánočního běhu do školních schodů proběhl v čase předsvátečním na naší školní chodbě druhého stupně. Zdolat několikrát tři podlaží schodů v ostrém tempu je poměrně náročná disciplína, ale naše sportující děti to zvládly naprosto bravurně. V letošním roce jsme pomyslně zdolávali další horu naší české vlasti, a to Hradiště v Doupovských horách, které má nadmořskou výšku 934 m.n.m., což už je sice výše než loňský vrchol Brd, ale všichni se těšíme, až v některém z dalších ročníků poběžíme na Sněžku.

        Vyšperkovali jsme zábradlí schodů, do “ochozů“ okolo schodiště jsme postavili nadšené a bouřlivé obecenstvo, ustavili kontrolní komisaře, kteří dbali na dodržování pravidel, a klání ve “schodoběhání“ mohlo začít. Strmý “kopec“ byl vysilující a spolehlivě a poctivě prověřil fyzickou kondici účastníků tak, že někteří si hrábli až na dno svých sil. Ti, co měli sil nejvíc, slavili zasloužené vítězství. Naši nejzdatnější tedy jsou:

1.místo – Jiří Mráček, Lukáš Planeta, Zuzka Krajdlová, Klára Štajnerová

2.místo – Honza Dezort, Matouš Andrlík, Kačka Urxová, Kačka Valečková

3.místo – Tomáš Kunc, Olda Kozlík, Janička Planetová, Niky Bayerová

 

Vánoční turnaj v basketbale

            Vánoční turnaj v basketbale je pro mnohé z našich žáků důvod, proč se alespoň jednou v roce velmi těší do školy. Letos proběhl basketbalový turnaj ve středu 21.12. V boji o titul školního basketbalového “krále“ se utkaly čtyři týmy.

Věkově i výkonnostně bylo složení týmů různorodé a rovněž pravidla střídání jsme uzpůsobili tomu, aby všichni basketbaloví nadšenci dostali příležitost si zahrát. I když jsme hráli systémem “každý s každým“, poslední zápas byl v podstatě finálním bojem o první místo. Dvě největší “basketbalová esa“ naší školy – Honza Peterek a Tomáš Kunc se postavila se svými družstvy proti sobě a v deseti minutách nám oba týmy ukázaly opravdu krásnou a vyrovnanou basketbalovou bitvu. V těsném výsledku 2:0 slavilo nakonec výhru družstvo Tomáše Kunce.

Těší nás s kolegou Jirkou Monhartem, že stále můžeme v očích našich dětí vídat plamínky radosti z pohybu, cítit jejich pocit uspokojení po fyzickém výkonu a zažít z jejich strany fair-play jednání a respektování soupeře, to vše díky pravidelnému sportování, které je naštěstí baví. A proto bychom heslo dávných dob klidně rádi upravili do podoby “Lidé, sportujte!“ -  a to nejen o Vánocích.

Výsledky basketbalového turnaje:

1. místo – FEŠÁCI – Tomáš Kunc, Honza Dezort, Kačka Urxová, Kačka Valečková, Martin Vágner, Štěpán Košťál, Matouš Andrlík, Fanda Huml a Tomáš Šťastný             

2. místo – JORDANI – Honza Peterek, Vašek Stupka, Tereza Sklenářová, Adriana Balušková, Dan Hargaš, Matyáš Řáha, Pepa Hrách, Alex Kupec a Dominik Černý                                             

3. místo – VELBLOUDI – Honza Planeta, Lukáš Planeta, Niky Bayerová, Klára Štajnerová, Michal Šiman, Vláďa Dvořák, Pavel Harčarik, Fanda Lang a Slávek Krchov

Mgr. Pavla Hrazdilová