logo EU a MŠMT

Atletický čtyřboj

     Chladné, téměř podzimní ráno, přivítalo atlety ve středu 21.9. v Rokycanech na atletickém stadionu při první sportovní soutěži letošního roku – atletickém čtyřboji. Naše škola měla své zástupce ve všech čtyřech kategoriích. Pět nejvšestrannějších atletů v každé kategorii bojovalo ve sprintu, skoku do dálky nebo do výšky, hodu kriketovým míčkem či vrhu koulí a nakonec ve vytrvalostním běhu.

      Nejlepších výsledků dosáhlo družstvo starších žáků, kterému patřil stříbrný post na stupních vítězů. Kluci si vedli výborně především v běžeckých disciplínách, nejlepšího času ze všech závodníků dosáhl Honza Planeta v běhu na 1000 m, měl hodnotu 2,59 min. V těsném závěsu doběhl Tomáš Kunc a za ním Lukáš Planeta. Kluci bodovali i ve skocích a kromě druhého místa, které získali jako družstvo, přidal Honza Planeta bronz v pořadí jednotlivců, což je v konkurenci 55 závodníků v jeho kategorii velmi dobrým výsledkem.       Ostatní naše družstva se za svá umístění také nemusí stydět. Mladší dívky i starší dívky skončily páté a mladší hoši obsadili příčku sedmou. Děkujeme klukům i holkám za reprezentaci a přejeme další pěkná umístění v dalších soutěžích.

Reprezentovali nás:

Starší žáci: Honza Planeta, Tomáš Kunc, Lukáš Planeta, Petr Šalena a Jirka Mráček

Mladší žáci: Michal Šiman, Štěpán Košťál, Pavel Harčarik, Pavel Stupka a Aleš Šťastný         

Starší dívky: Zuzka Krajdlová, Zuzka Lexová, Tereza Sklenářová, Veronika Mocová a Adriana Belušková

Mladší dívky: Kačka Valečková, Kačka Urxová, Kačka Horčicová, Kačka Judlová a Mirka Sazimová              

 

Mgr. Pavla Hrazdilová