logo EU a MŠMT

Fotbal do 9. tříd

Turnaj ve fotbale žáků druhého stupně se uskutečnil 3. května na umělém trávníku v Rokycanech za velmi nevlídného, chladného počasí. I přes nepřízeň počasí si s turnajem strašičtí hoši poradili velmi dobře.

Ze skupiny po pěti týmech postoupili z druhého místa a v semifinále narazili na favorita turnaje ZŠ Čechova Rokycany, se kterou po několika neproměněných šancích prohráli 3:0 a nastoupili tak k zápasu o konečné třetí místo, ve kterém s přehledem zvítězili nad Radnicemi 4:0, čímž vybojovali  zasloužené bronzové medaile.

     Svůj poslední turnaj za naši základní školu zde odehrála velmi silná generace sportovců z deváté třídy, která byla na každém turnaji postrachem pro všechny soupeře. Doufejme, že všichni žáci této úspěšné generace budou v budoucnu ve sportu aktivně pokračovat a nadále budou reprezentovat obec Strašice, ať už ve fotbale, florbalu nebo třeba lakrosu. Všichni z nich mají předpoklady na to, aby se mohli prosadit i ve vyšších výkonnostních soutěžích. Bronzový tým byl sestaven z těchto žáků: Zdenda Mrázek, Honza Hrách, Tomáš Zink, Tomáš Balej, Honza Planeta, Lukáš Planeta, Tomáš Kunc, Jirka Mráček a Martin Vágner.

Mgr. Jiří Monhart