logo EU a MŠMT

Přespolní běh 2016

S nástupem jarního počasí vybíháme v hodinách tělesné výchovy do okolí školy, kde máme skvělé terénní podmínky pro přespolní běh, tvořené zvlněnou kopcovitou krajinou. Školní kolo přespolního běhu proběhlo 25. dubna na trase kolem našeho strašického kostelíku, na které děti nejenže běží pro lepší kondici a zdraví, ale zároveň dalšími smysly vnímají krásnou okolní krajinu s historickými prvky.

Školní kolo nám letos vyšlo na období, kdy se k nám “paní zima“ ještě pravděpodobně chtěla vrátit, a tak byly tyto dubnové dny docela chladné. Přesto se běhu zúčastnili téměř všichni žáci naší školy bez výmluv a vytáček.

     Kategorie chlapců jasně ovládla naše nadějná běžecká čtveřice – u mladších hochů Tomáš Kunc s Lukášem Planetou a ve starší kategorii Zdeněk Mrázek s Honzou Planetou, kteří si ve svých kategoriích doslova ruku v ruce s velkým náskokem doběhli pro první a druhá místa. Na třetích místech skončili Tomáš Šťastný u hochů mladších a Honza Hrách u kluků starších. Kategorii starších dívek ovládla s velkým náskokem Tereza Dezortová před Zuzkou Krajdlovou a Kristýnou Tomáškovou a u mladších děvčat kralovala Kačka Urxová před Miluškou Červenkovou a Mirkou Sazimovou.

     Nejlepší dva z každé kategorie nás jeli reprezentovat na okresní kolo do Rokycan, které se konalo v pátek 27. dubna. A medailové žně zavládly především v chlapeckých kategoriích. Jak už jsme zmínila, naše běžecká čtveřice doslova “okupovala“, k naší velké radosti, stupně vítězů při závěrečném vyhlašovacím ceremoniálu.

U mladších si pro první místo doběhl Tomáš Kunc následovaný těsně druhým Lukášem Planetou a ve starší klučičí kategorii se na druhém místě umístil Zdenda Mrázek následován bronzovým Honzou Planetou. V dívčí kategorii těsně uteklo medailové umístění Kačce Urxové a Tereza Dezertová s Miluškou Červenkovou se hezky umístily v první desítce.   

     Všem našim běžcům děkujeme, gratulujeme a přejeme další šťastně a zdravě uběhnuté kilometry třeba jen tak pro radost.                                                                                                               

Mgr. Pavla Hrazdilová