logo EU a MŠMT

Jarní sportování na 2. Stupni

Hokejbal :Dne 22. března se uskutečnil okresní turnaj v hokejbale. V plzeňské hokejbalové hale se představilo pět týmů škol z rokycanského okresu: Strašice, Radnice, T.G.M. Rokycany, Zbiroh a Mýto.

Každá základní škola tedy odehrála čtyři zápasy. Nejlépe si s turnajem poradil tým strašické základní školy, který neztratil ani jeden bod a všechny soupeře dokázal porazit. Je třeba dodat, že ve třech zápasech strašičtí kluci prohrávali, ale pokaždé se jim podařilo nepříznivý stav otočit a ukázali tak vyspělý týmový charakter. Okresní turnaj v hokejbale se odehraje letošní školní rok ještě jeden a z těchto dvou turnajů se udělá celková tabulka, na základě níž postoupí nejlepší dva týmy do krajského semifinále, které se koná příští školní rok v září. Vítězné hokejbalové družstvo bylo sestaveno z těchto žáků 6. a 7. tříd: Tomáš Kunc, Jan Peterek, Alex Kupec, Lukáš Planeta, Jan Dezort a Dominik Černý. 

 

Volejbal

V úterý 5. dubna se konalo okresní kole ve volejbalu, které skončilo pro naši školu obrovským úspěchem. Družstvo chlapců dokázalo postoupit z druhého místa ve skupině do semifinále, ve kterém v prvním semifinálovém zápase prohrávalo po prvním setu se ZŠ Mýto 1:0, ale dokázalo zápas po dramatickém průběhu otočit ve svůj prospěch. Finálovým soupeřem se stala ZŠ T.G.M. Rokycany a téměř po stejném průběhu jako v prvním semifinálovém zápasu dokázali strašičtí borci obrovskou bojovností a nadšením zápas otočit ve svůj prospěch - dokázali tak zvítězit v okresním turnaji ve volejbale. Následovala nečekaná, ale velmi příjemná odměna, a tou byl postup do krajského finále, které se uskutečnilo stejný týden ve čtvrtek dne 7. dubna v rokycanském gymnáziu. Krajského finále se zúčastnilo sedm vítězů ze všech okresů Plzeňského kraje a družstva doplnilo pořádající rokycanské gymnázium. Hned při úvodním rozcvičování týmů byl vidět obrovský rozdíl oproti okresnímu kolu. Většinu zúčastněných tvořili volejbalisté, i přes tento fakt se nadšeně hrajícím strašickým borcům podařilo vyhrát skupinu! Taktika týmu byla postavena na trpělivé hře s vyčkáváním na soupeřovy chyby, které pramenily z jejich útočné snahy. V prvním semifinálovém zápase se staly prvními přemožiteli

Strašic Klatovy, zápas byl velmi vyrovnaný, s dlouhými výměnami, ale Klatovy byly v rozhodujícím setu lepším týmem. Následoval zápas o třetí místo, kde byla naším soupeřem ZŠ Domažlice, se kterou jsme prohrály 2:0. Nutno dodat, že všichni hráči Domažlic byli profesionální volejbalisté. Strašičtí kluci předvedli, že i malá základní škola může s přehledem konkurovat velkým základkám a v krajském finále obsadili krásné 4. místo. Velkou zásluhu na tomto úspěchu má také paní učitelka Pavla Hrazdilová, která má pravidelný kroužek volejbalu po celý rok. Měsíc před turnajem se volejbal hrál na všech sportovních kroužcích ve škole a zájem žáků byl obrovský, což se také velmi výrazně podepsalo na konečném výsledku. 

Velká gratulace a pochvala patří těmto zúčastněným žákům: Zdeněk Mrázek, Tomáš Balej, Tomáš Zink, Honza Hrách, Petr Hrách, Tomáš Kunc, Honza Peterek, Olda Kozlík, Honza Dezort a Milan Holzäpfl. 

Mgr. Jiří Monhart