logo EU a MŠMT

Beseda o CHKO Brdy v šesté třídě

Při hodině výchovy ke zdraví šesťáci v naší škole besedovali na téma “CHKO Brdy”. Pozvání přijala místostarostka obce paní Eva Buchová.

 

Ta dětem vyprávěla o krásné přírodě kolem jejich obce Strašice. Žáci pozorně naslouchali, hlásili se a doplňovali výklad svými vědomostmi, kterých měli mnoho. Například dobře znali, že Brdy jsou největší vrchovina ve středních Čechách, dále že jejich nejvyšším bodem je Tok s 865 m. n. m. nebo že název Brdy pochází od slova”brdo”, což znamená buď zalesněný kopec nebo skalku. Znali také mnoho brdských zvířat, rostlin a stromů.

Při hodinách výchovy ke zdraví si děti říkají o vhodné náplni volného času, tudíž došlo i na cyklistiku a turistiku, ke které okolí Strašic vybízí. Většina dětí byla se svými rodiči na zámečku Tři trubky nebo navštívila krásnou oblast Padrťských rybníků.

Paní místostarostka zakončila besedu připomenutím správného chování dětí k přírodě a  svému okolí. Beseda byla velmi přínosná a zajímavá, ale protože se vše nestačilo prodiskutovat, čeká na děti druhá část, na kterou se již velmi těší.

 

Mgr. Věra Peterková