logo EU a MŠMT

           V pátek dne 18. března navštívili žáci třetí, čtvrté a páté třídy se svými třídními učitelkami plzeňské divadlo pro děti Alfa, aby zhlédli představení s názvem “Pohoršovna”. Šlo o moderní adaptaci dětské knihy Daniely Fischerové.

           Napínavý a současně humorný příběh se odehrává v pohádkové zemi, kde žijí vedle sebe Lidé a Škůdci. Pohoršovnu - podvodný podnikatelský záměr, který jim má zajistit snadné živobytí, založili manželé Zloberta a Tvrd Škudibertovi. Jejich klientelu tvoří ty děti Škůdců, jež i přes své „geny“ hodlají „páchat“ dobro. „Zkušená Škůdkyně pohorší vaše hodné děti. Máte dítě s dobrým srdcem? Svěřte mi ho! Zn.: Vrátím vám padoucha!“ tak zněl Zlobertin inzerát, na nějž se jí podařilo nalákat k převýchově například děti krále Krutohlava, dále bludičku Ťápotu, kluka Sudíčka, batole Ježibejby a skupinu hyperaktivních Trpajdobříků.

         Těm všem nastává pravé peklo, jež se ještě výrazně zhorší ve chvíli, kdy mezi chovance přibude malý ďáblík Záprcek. Zloberta se ze všech sil snaží o převýchovu, naštěstí se jí to moc nedaří a nakonec, jak je v pohádkách zvykem, Dobro zvítězí.

          Dětem se představení i prostory divadla Alfa líbily a věříme, že se obohatily o nevšední kulturní zážitek.

Mgr. Marcela Paulová