logo EU a MŠMT

Zimní sportování

 Je dobrým zvykem zpestřit si zimní čas na naší škole sportovními aktivitami, které posilují a utvářejí “sportovního ducha“ našich dětí.

 

     Nejprve jsme na sklonku měsíce prosince uspořádali turnaj v basketbale. Tato míčová hra se těší na naší škole velké oblibě, a proto se v pátečním odpoledni sešlo hned pět druhostupňových týmů. Smíšená družstva kluků a holek svedla skutečně pěknou sportovní bitvu, každý člen týmu bojoval, jako by šlo přinejmenším o olympijské hry, a nikdo nechtěl prohrát. Pro nás s kolegou, kteří jsme zápasy pískali, to byl vskutku velmi příjemný zážitek. Vyhrát ale může jen jeden, a tak nakonec družstva dobojovala v tomto pořadí:

1. místo – Honza Planeta, Honza Peterek, Honza Hrách, Klára Štajnerová, Nikola Bajerová

2. místo - Zdenda Mrázek, Tomáš Zink, Tomáš Balej, Tereza Dezortová, Sabina Reindlová

3. místo - Jirka Mráček, Tomáš Kunc, Honza Šlapák, Natálka Petercová, Zuzka Krajdlová

 

     Poslední školní den před vánočními prázdninami jsme uspořádali druhý ročník závodu s názvem “Vánoční schody“, který se odehrával na našich druhostupňových schodech v hlavním pavilonu. Letos jsme závod pojali tématicky a zaměřili jsme se na naši  brdskou osmistovku Tok. Vrchol Toku se nachází v nadmořské výšce 865 m.n.m., takže úkolem našich čtyřčlenných družstev bylo vyběhnout trasu, která se rovná této vzdálenosti. Nebylo to jednoduché, na vyzdobených schodech plných povzbuzujících fanoušků chtěl každý podat co nejlepší výkon. A tak se nám stalo, že někteří sportovci kolabovali vysílením a museli být střídáni náhradníky. Ti, co zvládli celý závod, se v cíli svalili na “úpatí naší hory“ a připouštěli, že se vydali ze všech svých sil.

     Do “schodoběhání“ seletos opět zapojili i někteří kolegové pedagogové, kteří ve své exhibiční  “jízdě nahoru“ nezdolávali horu, ale vyběhli si schodiště “pouze“ dvakrát na počest druhého ročníku. Po tomto ne zcela jednoduchém výkonu obdivovali učitelé své žáky, kteří to nahoru vyběhli v družstu 36 krát. Výsledky byly velmi těsné a stupně vítězů nakonec vypadaly následovně :

1. místo - Jirka Mráček, Honza Peterek, Zuzka Krajdlová, Klára Štajnerová

2. místo - Zdenda Mrázek, Tomáš Kunc, Tereza Dezortová, Sabina Reindlová

3. místo – Honza Dezort, Matouš Andrlík, Kačka Urxová, Kačka Valečková

    

     Jsme rádi, že sportování naše děti baví a že dokážou bojovat, překonávat překážky, spolupracovat v týmu a vytvářet přátelskou atmosféru a legraci, neboť všechny tyto schopnosti se jim v životě budou hodit.

 

Mgr. Pavla Hrazdilová