logo EU a MŠMT

Úspěch žákyně strašické školy v logické olympiádě

V měsíci listopadu probíhala krajská kola soutěže Logická olympiáda 2015. Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky a je založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup.Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování, v čemž je tato soutěž unikátní. V letošním roce se soutěže zúčastnilo rekordních 58 265 soutěžících z 2909 škol z celé republiky.

    Žákyně strašické školy Markéta Culková ze třídy 7.A obsadila v Plzeňském kraji 10. – 11. místo. Gratulujeme k tomuto krásnému výsledku!

 

Olympiáda očima soutěžící:

 

Soutěž se podobala matematické olympiádě, tady ale nemusíte být dobří v matematice - důležité je logické myšlení a důvtip. První kolo se dělá doma na počítači, během třiceti minut se musí vypracovat třicet příkladů a prvních padesát řešitelů z každé kategorie postupuje dál. Já jsem postoupila v kategorii B do krajského kola, které se konalo v Plzni. Celkem jsme museli vypracovat dva testy - první měl čtyři strany a měli jsme na něj půl hodiny, druhý byl rovněž čtyřstránkový, ale bylo na něj jen dvacet pět minut. Vybíralo se z několika nabízených odpovědí. Mezi oběma testy byla přestávka. První čtyři řešitelé postoupili do celostátního kola v Praze, já jsem skončila na 10. - 11. místě.

 

Markéta Culková, 7.A