logo EU a MŠMT

Závod horských kol – MTB Žďár Cup

 

 

     Poslední zářijové úterý proběhl dne 29. září již 15. ročník závodu horských kol v polesí Žďár u Rokycan, kterého se už několik let pravidelně zúčastňujeme. Letošní ročník nám bohužel vyšel na období, kdy naši nejlepší sportovci školy trávili za odměnu svých úspěchů týden v Londýně, takže jsme svá největší “želízka v ohni“ neměli s sebou.   

     Přesto nás mile překvapili cyklisté z šestých tříd, kteří se závodu účastnili poprvé a hned se dostali na přední místa ve výsledkové listině. Nejlepšího umístění dosáhla Kačka Urxová ze 6.A, která ve své kategorii mladších žákyň obsadila skvělé 2. místo, ve stejné kategorii bodovala i Veronika Mocová ze 7.A, která se umístila na pátém místě. V kategorii mladších žáků zajel výborně Honza Dezort ze 6.A, který vystoupal “na bednu“ na bronzový stupínek v konkurenci téměř dvaceti závodníků.

     Ve starších kategoriích se nám tolik nedařilo, dokonce došlo i na úrazy a poruchy “kolostrojů“. Přesto jsme rádi, že se Míša Peterková z 9.A, Jirka Mráček i Dominik Pišta (oba z 8.A) závodů zúčastnili, dokázali překonat náročný terén a dojeli do cíle. Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

 

       Mgr. Pavla Hrazdilová