logo EU a MŠMT

Olympijský pohár - atletický čtyřboj

 

       Jako každým rokem jsme sportovní sezónu našeho strašického školního roku zahájili účastí na okresním kole atletického čtyřboje v Rokycanech.

            V  atletickém čtyřboji soutěží pětičlenná družstva ve čtyřech kategoriích. Každý člen družstva musí prokázat svoji atletickou všestrannost v disciplínách běžeckých –sprintu a vytrvalosti, ve skocích – dalekém a vysokém, v hodu kriketovým míčkem a ve vrhu koulí.

       Středeční  výprava sportovců byla tentokrát opět  docela úspěšná. Radost nám udělaly především naše mladé atletické naděje ze sedmých a šestých tříd. Jak mladší kluci tak i dívky obsadili místo “na bedně“, a to shodně bronzový stupínek, což je v náročné konkurenci jedenácti zúčastněných škol příjemný úspěch. Úspěch byl o to sladší, že v kategorii jednotlivců (tedy asi z 55 soutěžících ve své kategorii) obsadil náš současně nejlepší atlet Tomáš KUNC ze 7.A  skvělé druhé místo.

     Ale ani starší kategorie nám neudělaly ostudu, holky a kluci z devátých a osmých tříd obsadili shodně sedmé místo ve své kategorii, což je v počtu dětí, který v těchto ročnících máme, velmi slušné umístění. 

     Děkujeme tedy našim sportovcům za kvalitní reprezentaci školy, vážíme si jich, že jejich nasazení a výkony nezlomilo ani nepříznivé deštivé počasí, se kterým se vedle svých soupeřů také museli prát. A přejeme do celého tohoto sportovního škoního roku spoustu síly, zdraví a taky trochu toho sportovního štěstí.

Repezentovali nás:

Mladší hoši:  Tomáš Kunc, Lukáš Planeta, Honza Peterek, Dominik Černý a Michal Šiman

Mladší dívky:  Zuzka Lexová, Tereza Sklenářová, Verča Mocová, Adriana Belušková a Kačka Urxová

Starší hoši: Zdenda Mrázek, Tomáš Balej, Honza Hrách, Tomáš Zink a Jirka Anděl

Starší dívky: Tereza Dezortová, Sabina Reindlová, Adéla Stenzelová, Zuzka Krajdlová a Kristýna Tomášková                         

 

                                              Mgr. Pavla Hrazdilová