logo EU a MŠMT

Vybíjená na prvním stupni

 

     Žáci prvního stupně se v pondělí dne 13. dubna zúčastnili okrskového kola ve vybíjené v Hrádku. Dvanáct chlapců ze čtvrtých a pátých tříd ukázalo své dovednosti s míčem v hrádecké tělocvičně, kde poměřovali síly s družstvy z Dobříva, Mirošova a Hrádku.

Bitva to byla velmi vyrovnaná a naši kluci se nakonec umístili na pěkném třetím místě, když porazili tým z Hrádku. Užili jsme si také cestu domů, kdy jsme sestoupali kopec z Hrádku a v příjemném přírodním prostředí cyklostezky se prošli až do Dobříva, kde už nám navazoval autobus.

 

Okresní kolo chlapců a dívek ve volejbalu

 

     V úterý dne 14. dubna se naše družstva chlapců a dívek zúčastnila okresního klání ve volejbalu. V tělocvičně rokycanského gymnázia byly připraveny tři sítě, aby se všechny týmy mohly vrhnout do zajímavých a napínavých bojů. Letošní ročník se chlubil rekordní účastí, jelikož chlapeckých týmů bylo osm a dívčích sedm.

     Naše týmy se navzájem velmi podporovaly, ale i přes bojovnost našich žáků jsme na medailová umístění nedosáhli. Chlapci se dvěma remízami obsadili třetí místo v tabulce a stejně tak i dívky s jednou výhrou nedošly dál než na třetí místo v úvodních bojích.

Přesto jsme byli s výkony našich svěřenců spokojeni, jelikož dívky se konečně také dočkaly výhry v tomto náročném sportu a kluci, jejichž tým byl složený převážně z žáků šestých až osmých tříd, jsou pro nás příslibem do budoucnosti, protože většina družstev obsazuje své hráče žáky z devátých tříd.

     Děkujeme všem našim sportovcům za reprezentaci a přejeme jim v dalších sportovních soutěžích, kterých bude v tomto období ještě hodně, mnoho dalších úspěchů.

 

 

Mgr. Pavla Hrazdilová