logo EU a MŠMT

     Stejně jako v loňských letech pořádá naše škola lyžařský kurz pro žáky 7.ročníku. Letos se uskuteční v termínu od  neděle 22.února do pátku 27.února 2015. Ubytování a stravování je zajištěno na Horské boudě na Bublavě u Kraslic.

     Lyžařský výchovně výcvikový kurz je součástí vyučování, má pracovní a výcvikový charakter s pevným programem a řádem. Žáci se stravují třikrát denně, vleky jsou v ceně zájezdu. Záloha na rezervaci pobytu je 2. 000,- Kč, vybírá ji vedoucí lyžařského výcviku Mgr.Pavla Hrazdilová,  a to do 14.11.2014 (možno rozložit do dvou splátek). Doplatek do celkové ceny lyžařského výcviku 2.700,-je nutno zaplatit do konce ledna, nejpozději do 6.2.2015 -opět možno rozložit do dvou splátek. Druhým pedagogem, který se zúčastní s našimi žáky, je Mgr.Jiří Monhart.

      Je pouze na zákonných zástupcích, zda dítěti umožní na lyžařský kurz jet, ale tyto lyže jsou mnohdy pro některé děti jedinou možností, jak se naučit těmto dovednostem. Pokud je malý zájem u žáků ze 7.ročníku, doplňují  se děti z ročníků vyšších.Lyžařský výcvik je mezi dětmi trvale oblíbený. Kromě zdokonalení pohybových dovedností přispívá také k utužení a rozvoji kamarádských a neformálních vztahů mezi žáky. Děti mají možnost poznat se mezi sebou nejen ve školním prostředí. Možná i to je jedním z důvodů, že děti na tento výcvik i po letech velmi rády vzpomínají.

 Mgr. Věra Peterková, zástupkyně ředitelky školy