logo EU a MŠMT

Zájezd do Německa očima dětí

 

     V pondělí dne 20. října se konal zájezd zájemců z  6. - 8. ročníku naší školy do partnerského města Markt Hohenfels, kde se přátelíme s německými žáky. Odjeli jsme autobusem od školy v osm hodin a vrátili se kolem sedmé hodiny večer. Akci zorganizovala škola ve spolupráci s obcí Strašice,  jako pedagogický doprovod s námi jely paní učitelky Alena Kožíšková, Jitka Brejchová a bývalý pan učitel z Dobříva pan Luboš Paldrman.

     Než jsme nastoupili do autobusu, menší skupinka dětí si šla ještě něco koupit na zub a nějaké dobroty pro německé děti. Autobus byl velmi moderní a všem se moc líbil, cestou do Německa jsme se dobře bavili. Kousek za hranicemi jsme stavěli v několika obchodech a nákupním centru, kde jsme si mohli nakoupit jídlo, hračky, kosmetiku atd.... a především dárky domů. V Markt Hohenfelsu jsme se přivítali s dětmi z naší partnerské školy, potom jsme měli chutný oběd, prošli jsme si památky a poté se přesunuli do školního muzea ve městě Sulzbach - Rosenberg. Zasedli jsme do starých školních lavic a vyslechli německý výklad o tom, jak se dříve ve školách učilo, co měli žáci za pomůcky, jaké byly dříve ve školách tresty atd... Paní učitelka Kožíšková nám vše překládala. Také jsme se zúčastnili krátkého divadelního představení, kdy nás paní herečka prováděla pohádkovou říší, říkala nám různé německé básničky a příběhy. A především jsem si popovídali s našimi německými kamarády a procvičili si tak v praxi německý jazyk. Německé děti byly velmi milé a rády si s námi povídaly o svých zájmech, koníčkách atd... Také jsem se pokusili naučit je několik českých slov :-).

      Odpoledne jsme se rozloučili a vydali zpět domů, byli jsme ze všech těch pěkných zážitků a dojmů přece jen již trochu unaveni. V autobusu panovala veselá nálada a kolem sedmé hodiny večerní jsme se šťastně dostali domů.  Návštěva partnerské obce se všem dětem moc líbila, byl to příjemně a užitečně strávený den - už se těšíme na příští zájezd!

Skupinová práce žáků 7.B - K. Tomášková, N. Petercová, L. Vevercová, S. Frantová, M. Kůda