logo EU a MŠMT

Celostátní projekt Czech Republic Speaks English

 

     Ve dnech 25.11. - 30.11. 2013 se studenti anglického jazyka z řad dospělých i žáků ZŠ a SŠ mohli zapojit do celostátního projektu Czech Republic Speaks English monitorujícího úroveň znalostí anglického jazyka v České republice.

     Testování probíhalo v rokycanské jazykové škole VAPC – Vzdělávací a překladatelské centrum, která byla jednou ze 49 vzdělávacích institucí v Česku, nabízejících toto bezplatné testování, a celkem se jej zúčastnilo přes 60 zájemců. Účastníci si mohli vybírat ze tří celosvětově uznávaných jazykových testů společnosti ETS a prověřit si tak svoje znalosti anglického jazyka.

     Ředitel JŠ Michal Ivasienko k tomu uvedl: „Jednalo se o jedinečný celorepublikový projekt, během kterého si všichni zájemci mohli zdarma vyzkoušet, jak fungují mezinárodní jazykové zkoušky. Jazykové zkoušky společnosti ETS jsou navíc specifické v tom, že je téměř nelze nesložit, neboť netestují konkrétní jednu úroveň znalostí, nýbrž zjišťují, na jaké úrovni (mírně pokročilí, středně pokročilí, pokročilí) znalosti studentů jsou“.

     Své znalosti si kromě jiných nechaly otestovat nejen pedagožky Mgr. Pavla Hrazdilová a Mgr. Alena Kožíšková, ale i žákyně ZŠ Strašice Simona Dvořáková a Karolína Machková z 9.A, které dosáhly velmi pěkného výsledku.

     Jako odměnu za účast na projektu získají všichni účastníci testování certifikát o dosažené úrovni jazykových znalostí a zároveň i slevu 20% na oficiální jazykovou zkoušku ETS.

Jazyková škola VAPC na základě zájmu o bezplatné testování zvažuje, že by se stala oficiálním testovacím centrem pro Rokycany a okolí.

 

Michal Ivasienko, ředitel