logo EU a MŠMT

Vzpomínky na letní prázdniny

 

(výňatky ze slohových prací žáků 5.A)

 

 

O prázdninách jsem byla u babičky v Dolcích, bylo to tam moc hezké. Babička má pejska Maxíka a kocourka Zikmunda. Kocourek má pelíšek ve stodole a Maxík spí venku. Když prší, tak zaleze do stodoly. Chodili jsme i s dědečkem na výlety a také jsme se hodně koupali.

(Adriana Belušková)

 

 

Naše rodina jela do Krkonoš. Připravovali jsme se den předem, abychom dojeli do Prahy na dálnici dříve, než tam budou velké zácpy. Jel s námi i náš pejsek Nikoušek. Ubytovali jsme se v hotelu Bedřichov, na pokoji byla lednička, televize a velká skříň. Poprvé v životě jsem jela lanovkou, trošku jsem se bála, ale nakonec se mi to líbilo. Navštívili jsme Labskou boudu a pramen Labe. Další den jsme cestovali na horu Sněžku, prošli jsme se po stezce Přátelství, kterou společně vybudovali Poláci a Češi. Krkonošský národní park se mi moc líbil, byly tam krásné lesy a do kroku nám bublaly horské potůčky.

(Zuzana Lexová)

 

 

Můj nejhezčí zážitek z prázdnin byl letní pionýrský tábor u Berounky v Bujesilech, kde jsem byl 14 dnů. Odjíždělo se autobusem ze Strašic, bylo nás asi 36 dětí. První den jsme se ubytovali ve stanech a rozdělili se do družstev. Hráli jsme různé hry a soutěžili, tábor se nesl v duchu Divokého Západu. Také jsme se hodně koupali a svezli se i na koních.

Po návratu domů jsem jel ještě na Orlík. Během prázdnin jsem si užil hodně legrace.

(Adam Lán)

 

 

  z prázdnin nejraději vzpomínám na to, jak jsem byl na Orlíku. Je to ohromná přehrada, na břehu jsou někde skály. Připadal jsem si jako u moře. Doma jsem hodně odpočíval, opékali jsme také špekáčky a chodili do lesa. Rád sbírám jahody. Na konci prázdnin jsem navštívil akci Bahna, kde jsem viděl různé zbraně, tanky a vojenskou techniku. Zastřílel jsem si i z airsoftové pušky.

(Vašek Stupka)

 

 

S tátou jsem byl na dovolené v Duchcově, přespali jsme u jeho příbuzných. Navštívili jsme také ZOO, kde jsem mohl krmit daňky, koně a divoká prasata. Navštívili jsme i město Ústí nad Labem, svezl jsem se tam na lanovce a navštívil jsem zrcadlové a přírodní bludiště. Cestou zpět domů jsme navštívili tři hrady: Karlštejn, Točník a Žebrák.

(Tomáš Šťastný)

 

O prázdninách jsem hodně cestovala s rodiči a sestrou. Navštívila jsem mnoho míst v Čechách, na Moravě i na Slovensku, např. Domažlice, Český les, skanzen v Rožnově pod Radhoštěm, Bratislavu, Prahu atd… Navštívili jsme během prázdnin spoustu příbuzných.

Také jsem byla se sestrou 14 dnů na pionýrském táboře u Berounky v Bujesilech.

Úplně na začátku prázdnin jsem byla s mamkou, sestrou a psem Ferdou na Babylonu u Domažlic v chatkách. Je to blízko CHKO Český les, kam jsme chodili na výlety, navštívili jsme třeba Výhledy. Také je tam velké, krásné a čisté koupaliště. Moc dobře nám tam vařili. Podnikali jsme různé výlety po okolí. O prázdninách jsem si odpočala a mám z nich mnoho příjemných zážitků.

(Anna Paulová)

 

 

Můj nejlepší zážitek z prázdnin byl, když jsem byla s mamkou u moře v Tunisku. Ubytovaly jsme se v hotelu, který byl velmi krásný.  Chutně tam vařili a každý si mohl nabrat jídla a pití, kolik chtěl. Snídaně byla od sedmi do devíti, oběd od dvanácti do dvou a večeře od šesti hodin. Protože tam bylo velké horko, často jsme se s mamkou koupaly buď v hotelovém bazénu, anebo v moři. Zaujalo mě, kolik bylo v Tunisu vrabců, i když se těm našim moc nepodobali. Jeden dováděl v louži vody a uklouznul, bylo to legrační.

(Markéta Culková)

 

O prázdninách jsem odjel za babičkou a dědou na Šumavu, jezdili jsme chytat ryby a sbírali jsme houby. Hodně jsme chodili po turistických značkách, navštívili jsme třeba rozhlednu a vysílač. Během prázdnin jsem s rodiči navštívil i hlavní město naší vlasti – Prahu. Je tam mnoho krásných památek a moc se mi tam líbilo, byl jsem tam celý týden. Doma ve Strašicích jsme hodně chodili na houby, děda nám udělal houbové flíčky a polévku. Prázdniny byly moc hezké.

(Martin Kliment)

 

Moje letní prázdniny byly opravdu vydařené. Naše rodina v srpnu letěla do Řecka na ostrov Rhodos. Ubytovali jsme se v hotelu Alfa. Hotel byl sice malý, ale hezký. Místo klíčů tam měli karty. Po snídani jsme chodili plavat do bazénu nebo k moři, které bylo velmi čisté. Další den jsme jeli na výlet vypůjčeným automobilem. Po cestě jsme navštívili různé pevnosti a také motýlí farmu. Lidé tam příliš nejezdili podle dopravních pravidel. Zbývající dny jsme se především koupali. Zpáteční let proběhl hladce, v letadle jsme dostali jídlo a pití. Prázdniny rychle uběhly a mám na ně moc pěkné vzpomínky.

(Tomáš Kunc)

 

Mně ze z prázdnin nejvíce líbilo sjíždění Berounky. Byla nás dohromady velká parta, tak jsme se rozdělili do lodí, já jsem jela poprvé v životě v kánoi a ostatní jeli na raftu. Nejprve jsem se trochu bála, ale rychle jsem si zvykla. Sjíždění řeky bylo bezpečné a moc se mi líbilo, příští rok bych jela znovu.

(Veronika Mocová)

 

Můjhezký zážitek z prázdnin byl, když jsem jel na týden na prázdniny k tátovi. Jeli jsme na motokáry přes Brno. Také jsem s mamkou jel za tetou do Pardubic. U tety jsem mohl řídit čtyřkolku. Měli tam i terénní motorku, na které se řadilo, ale na ní jsem nejel, protože jsem se bál. Prázdniny byly moc pěkné.

(Jakub Pilský)

 

Nejraději vzpomínám na to, jak jsem byl o prázdninách na táboře s názvem Rexík. Byli jsme rozdělení do pěti týmů po 13 dětech. Hráli jsme hodně her a také jsme drželi hlídky proti zlodějům. Při hlídání jsem s kamarádem slyšel podivné zvuky, jako kdyby po táboře někdo chodil. Později se ukázalo, že to byla lasička. Další můj velký zážitek z prázdnin, když jsem jel s tátou na Vysočinu, hráli jsme fotbal a badminton.

(Lukáš Planeta)

 

Já rád vzpomínám na pobyt na chatě u vody, kde jsme se celé léto koupali, protože byla velká horka. Také jsem hodně sportoval a chytal ryby. S rodiči jsme večer grilovali, hráli hry a projeli jsme se i parníkem a na pramici. Prázdniny sice rychle utekly, ale dost jsem si odpočinul.

(Alex Kupec)

 

Můj nejhezčí zážitek z léta byla návštěva akce Bahna 2013 ve Strašicích. Viděl jsem tam vystavené tanky, vojenská vozidla a stánky s různými zbraněmi. Mohl jsem si prolézt vystavené tanky a to se mi velice líbilo. Moc pěkné byly také ukázky bojů a vojenská přehlídka. Viděl jsem stará i moderní vozidla a také letadla. O vojenství se zajímám a těším se na další Bahna.

(Daniel Hargaš)