logo EU a MŠMT

V úterý 28. června se konala v prostorách školní zahrady akce Červnové dostaveníčko, která se se zrodila v loňském školním roce a pro jejíž velký úspěch jsme se rozhodli udělat z tohoto setkávání dětí, rodičů, pedagogů a přátel školy příjemnou tradici. Její druhý ročník tak probíhal v podobném duchu. V odpoledních hodinách se otevřela vrata školní zahrady pro zástupy všech, co mají s naší školou něco společného, anebo si jen chtějí užít zábavné odpoledne.

Pro děti byla připravená zajímavá stanoviště, která připravily kolegyně z prvního stupně a kde si žáci vyzkoušeli například chůzi po laně, skákání panáka, stolní tenis, házení na cíl, různé hlavolamy a vědomostní kvízy a další pohybové i vědomostní úkoly. Po jejich zvládnutí si mohli účastníci vybrat některou z lákavých cen a přesunout se do koutu zahrady, kde plápolal oheň a bylo připraveno opékání špekáčků. V budově školy mohli zájemci zhlédnout poutavé video, prezentující právě finišující školní rok 2021/22, které připravil pan učitel Šilhánek a ve kterém se každá třída - a troufám si tvrdit, že i každý žák školy - našel.

U ohně se pak sešlo několik kytar z řad pedagogů i žáků, takže jsme Dostaveníčko oživili i několika písněmi, které rozezpívávali členové školního pěveckého sboru.

Celá zahrada školy ožila veselým povídáním, poskakováním, zpěvem, úsměvy i rozzářenými tvářemi dětí a rodičů. Účast byla velká, což nás naplňuje spokojeným pocitem, že tato setkávání mají smysl a že se stávají oblíbenou součástí života naší školy.

Mgr. Pavla Hrazdilová