logo EU a MŠMT

Třídní učitelé uskutečnili se svými třídami školní výlety. Je velikou výhodou, že je možnost trávit čas s dětmi i mimo školní lavice. Jako bonus jsou v těchto aktivitách chvíle i v odpoledních a večerních hodinách. Kolektivy se mohou více sžít, mohou se realizovat socializační aktivity v rámci práce s třídním kolektivem. Kam naši žáci putovali? Děti z 1. stupně na zámeček Zbiroh, někteří si prožili dopoledne v hlavním městě Praze, jedna třída nocovala v kempu Karlštejn. Žáci z 2. stupně zavítali do Věšína, na Šumavu nebo do parku Mirákula či docestovali do Prachovských skal. Mnozí zvolili verzi poznávání blízkého okolí spolu s pěší túrou.

Každopádně letošní školní výlety byly velmi zdařilé. Žáci jsou vedeni k lásce ke své rodné zemi, ke vztahu k přírodě, k myšlence badatelské - „pídění se“ za znalostmi o jednotlivých lokalitách v Čechách - a v neposlední řadě k toleranci v rámci kolektivu, k týmové spolupráci a ke zdravému sebevědomí. Neopomeneme zmínit i dovednosti jízdy hromadnou dopravou. Dnes se již stává jedinečným zážitkem uskutečnit jízdu autobusem či vlakem.

Soutěž o NEJ fotografii, jak nám jedna třída utvořila koláž fotek – nevtipnější, nejstrašidelnější, nejhezčí, nejzajímavější, nejdojemnější - nakonec vyhrála:

Za 1. stupeň třída 4. A

Za 2. stupeň třída 6. B

Žáci obdrželi chutné muffinky, vítězným kolektivům blahopřejeme!

Mgr. Věra Peterková