logo EU a MŠMT

Sportovci měli v posledních sedmi dnech skutečně napilno. Ve středu 4. května se někteří z nich zúčastnili již třetího sportovního klání za sebou. Jejich unavené svaly ještě nestihly pořádně zregenerovat z úterních atletických přeborů a už je čekal náročný volejbalový turnaj, který se konal na palubovce tělocvičny rokycanského gymnázia. Přesto se kluci i holky ze strašické základky na turnaj těšili, neboť volejbal patří k jejich oblíbeným sportovním hrám.

 Hala “praskala ve švech“, na zahajovací nástup se totiž postavilo celkem šestnáct volejbalových týmů, osm chlapeckých a osm dívčích. Hrálo se současně na třech hřištích a bylo na co koukat. Našim mladým volejbalistům se úspěšně podařilo postoupit ze základních skupin. Jak kluci tak i holky si v základní skupině vybojovali druhé místo, a mohli tak pokračovat v semifinálových bojích.

Tam je však čekala porážka, dívky prohrály s volejbalistky nabitou “ Masaryčkou“ a kluci velmi těsně podlehli hochům z gymnázia. Oba týmy tak čekal závěrečný boj o třetí místo. Tady se lépe dařilo chlapcům, kterým se podařilo porazit rokycanskou “Jižní“ a zaslouženě se jim na hrudích zaleskly při závěrečném vyhlášení bronzové medaile. Holky zopakovaly porážku ze základní skupiny a v napínavém boji podlehly gymnazistkám. Avšak i čtvrté místo je v dívčí kategorii, kde se pohybuje množství volejbalových hráček, cenné.

Děkujeme našim sportovcům za bojovný výkon, který nevzdali ani přes velkou únavu, a přejeme jim příjemnou a dostatečnou relaxaci a regeneraci do jejich dalších pohybových aktivit.

Reprezentovali nás:

Martin Sklenář, Michal Lang, Michal Boháč, Jára Dostál, Patrik Tomášek, Pája Štokr, Jirka Rys, Dominik Mudra, Kuba Vostatek, Pepa Húserek, Jakub Smola, Tomáš Phuong

Karolína Tomášková, Lucka Tomášová, Niky Tomášová, Niky Dovicová, Elen Špelinová, Terezka Nodžáková, Bára Valečková, Valča Müllerová, Natka Karczmarzyková, Sabina Razímová

Mgr. Pavla Hrazdilová

Přílohy:
Download this file (volejbal.jpg)volejbal.jpg280 kB