logo EU a MŠMT

V pátek 12. listopadu proběhla další sportovní akce pro naše děti. Uspořádali jsme pro všechny  pohybové nadšence druhého stupně školní turnaj v házené. Do turnaje se nám přihlásila téměř čtyřicítka žáků. Kluci a holky, kteří si chtěli zpestřit páteční odpoledne, věnovat se činnosti prospěšné jejich zdraví, strávit čas se svými kamarády jinak než v lavici učebny a “poprat” se o uznání, potlesk a obdiv nadšených diváků, byli rozděleni do čtyř družstev. 

Protože jsme sestavy družstev losovali z výkonnostních košů napříč všemi třídami druhého stupně, nastoupily v tělocvičně k slavnostnímu nástupu skutečně vyrovnané týmy a nikdo si netroufal odhadnout budoucího vítěze.

Turnajové boje probíhaly systémem “každý s každým” a my jsme tak mohli zhlédnout šest skutečně parádních, nejednoznačných a napínavých zápasů. Až do posledního zápasu nebylo o vítězi rozhodnuto a kluci a holky předváděli opravdu bravurní výkony, z kterých jsme s kolegy tělocvikáři i s nadšenými diváky měli obrovskou radost. Škoda, že jsme nemohli poměřit své síly i s družstvy na okresní a krajské úrovni, jak jsme byli zvyklí v minulých letech.

Po spočítání všech bodů a výsledného skóre bylo v závěru o vítězi přece jen rozhodnuto. Vítězem turnaje se stal tým s češtinářsky pochybným názvem SÝLA BAMBUSU ve složení  - Patrik Tomášek, Lukáš Klír, Markéta Štokrová,Martina Nováková, Jakub Havel,Marian Trunec, Karel Grubl a Ondra Droppa.

Druhé místo patřilo týmu KORBY ve složení Michal Boháč, Martin Sklenář, Filip Anděl, Dan Žiačik, Pavla Popelková, Niky Dovicová a Tadeáš Hromka. Třetí bronzovou pozici vybojovali sportovci, kteří trošku jménem družstva nekorespondovali s  barvou výsledného medailového kovu -  ZLATÍČKA  - se jmény Míša Lang, Dominik Mudra, Jakub Balvín, Tomáš Phuong, Jakub Vostatek, Bára Valčková, Niky Tomášová a Petr Droppa. “Bramborovou” neoblíbenou čtvrtou pozici obsadilo družstvo CHÁLEČKY, což ale v tomto vyrovnaném turnaji vlastně vůbec nebyla velká prohra a sportovci  - Jirka Rys, Pája Štokr, Kája Tomášková, Filip Šoltys, Honza Šána, Elen Špelinová a Jakub Novák - se za své výkony vůbec nemusí stydět.

Děkujeme našim sportovcům za skvělé výkony a za bezvadnou atmosféru, kterou spolu s diváky v tělocvičně vytvořili, a těšíme se na další sportovní akci.

Mgr. Pavla Hrazdilová

Přílohy:
Download this file (účastníci turnaje.jpg)účastníci turnaje.jpg228 kB