logo EU a MŠMT

V podzimním období se žáci naší školy vždy zúčastňovali populárního závodu horských kol na Žďáru u Rokycan. Jelikož se soutěže AŠSK v našem okrese v tomto školním roce zatím stále ruší, rozhodli jsme se obdobný závod pořádat přímo pro žáky naší školy. Využili jsme parádního terénu našich brdských lesů, který je pro horská kola jako stvořený, a vyzvali jsme dobrovolníky k účasti. Cyklistické klání proběhlo v pátek 5. listopadu v odpoledních hodinách. Ke startu se postavilo třináct borců ve třech kategoriích, kteří si přivezli své “cyklostroje“ nejen ze Strašic, ale i Dobříva, Cheznovic a Hůrek. 

Počasí nám nebylo příliš nakloněno, neb chlad, vítr a občasné mrholení úplně nepřispělo ke komfortní jízdě a bylo potřeba se ozbrojit odhodláním, nadšením a silnou vůlí, kteréžto našim největším sportovcům rozhodně nechybí.

Závod byl odstartován u tělocvičny školy a hned v úvodním stoupání se startovní pole “rozbilo“ v závislosti na výkonnosti jednotlivců. Bezmála sedmikilometrová trať se vinula lesními a polními stezkami posetými pestrobarevným spadaným listím. Kromě spolužáků držících stráž na kontrolách na trati byli nadšenými i překvapenými diváky našich sportovců lesní tvorové – zvířátka, ptáci a možná i lesní víly a skřítkové, jak o nich psal Karel Vokáč, jehož jméno hrdě nese naše škola a kterému byl věnován projekt probíhající právě v těchto podzimních dnech. Sportovci statečně a urputně “polykali“ kilometry, které je pomalu vedly k vysněnému cíli.

Za mohutného povzbuzování kamarádů vjížděli do cíle k budově tělocvičny první závodníci zhruba po dvaceti minutách. Unavení a vyčerpaní obdivuhodnými výkony, zablácení a mokří od podzimních plískanic, ale šťastní a posílení zdoláním a překonáním náročné sportovní výzvy se postupně střádali u cíle, vzájemně se zdravili a gratulovali si ke svým výkonům. Absolutním vítězem s obrovským náskokem se stal Patrik Tomášek z 8.B, nicméně úplně každý ze třinácti účastníků závodu si zasloužil náš obdiv a respekt za to, jak náročnou trať zvládl.

Konečné pořadí:

Starší chlapci: 1. místo - Patrik Tomášek, 2. místo – Jirka Rys, 3. místo – Jakub Novotný

Mladší chlapci: 1. místo – Jáchym Spáčil, 2. místo – Matěj Toma, 3. místo – Marián Trunec

Straší dívky: 1. místo - Karolína Tomášková

…a všichni ostatní, kteří ač ne medailově oceněni, získali náš obdiv:

Terezka Nodžáková, Erik Kolář, Dan Žiačik, Lukáš Klír, Filip Andíl a Petr Vacek

Mgr. Pavla Hrazdilová

 

Přílohy:
Download this file (cyklozávodníci.jpg)cyklozávodníci.jpg3103 kB