logo EU a MŠMT

V dušičkové atmosféře úterního druhého listopadového dne proběhl na naší škole projektový den "Halloween". Tento keltský svátek, který prolíná svět živých a mrtvých, jsme s dětmi oslavili tradičními zvyky, které k Halloweenu patří. Do školy děti dorazily v maskách duchů, čarodějnic, kostlivců…., ale i dalších zajímavých kostýmech. Ráno přinesli kreativní žáci vydlabané dýně, které ozdobily přízemí druhého stupně. V hodinách se pak učilo v duchu tohoto tématu, v českém jazyce kupříkladu psaly děti „strašidelný diktát“, který je velmi bavil, ve výtvarné výchově se pokusily vyjádřit atmosféru Halloweenu a podobně probíhala výuka i v ostatních předmětech.

Nejvíce jsme se věnovali oslavě tohoto tématu v anglickém jazyce. Reálie jsme vyhledávali v článcích anglických časopisů, řešili jsme kvízy, hádanky, bavili se zábavným čtením o halloweenských zvycích a dávali jsme dohromady slovní zásobu k tomuto tématu. Nejvíce děti bavily soutěžní aktivity s „foukáním pavouků“, lovením jablek ve vodní lázni, tvoření mumie či tančení tance kostlivců.

Druhý den proběhlo vyhlášení soutěže o nejkreativněji vydlabanou dýni a nejpoutavější halloweenskou masku.

Výstup z magického dne pak žáci za domácí úkol zpracovávali do pestrých pracovních listů a o zážitcích jsme si ještě dlouho anglicky povídali v dalších hodinách anglického jazyka.

Oceněni za nejkreativněji vydlabanou dýni:

Pavel a Markéta Štokrovi, Jakub Havel, Anna Elicarová, Hana Mráčková, Marian Trunec, Monika Karlíčková, Kateřina Svobodová, Vallery Šlechtová

Oceněni za nejpoutavější halloweenskou masku:

Vallery Šlechtová, Marek Červenka, Marian Trunec, Julie Rothová, Nela Pištová, Patrik Tomášek, Michaela Přerovská, Daniela Gaherová, Markéta Štokrová a Romana Tomcová

 

Mgr. Pavla Hrazdilová

Přílohy:
Download this file (Halloween.jpg)Halloween.jpg2539 kB