logo EU a MŠMT

Začátkem druhého zářijového týdne nastoupilo ráno 45 čerstvých žáků šestých ročníků do autobusu, který je odvezl do kempu ve Věšíně vstříc novým dobrodružstvím, zážitkům a přátelstvím.

Kemp uprostřed hlubokých brdských lesů nás přivítal svou vlídností a rozlehlostí. Děti se ubytovaly do svých dřevěných chatiček a seznamování strašických, cheznovských, dobřívských a těňských spolužáků mohlo začít pod vedením jejich nových učitelů Kathariny Polívkové, Pavly Hrazdilové, Jiřího Monharta a Petra Šilhánka.  

Dny byly jako vymalované, modré nebe a sluneční paprsky nás provázely všechny tři dny. Kluci a holky se bavili při seznamovacích aktivitách plných pohybu, kde se snažili spolupracovat, plnit zajímavé úkoly a hlavně se bavit a spřátelit. Volné chvíle trávili na sportovních hřištích, kde vedlo hlavně beachvolejbalové hřiště plné příjemného písku, kde děti se zápalem hrály přehazovanou. Využívali jsme také místní bazén, jehož voda byla velmi chladivá, takže jsme v něm trávili několikrát denně krátké chvíle pro osvěžení.

Poslední večer nás čekala noční hra a táborák. Pod setmělou oblohou se trojice vydávaly vstříc lesnímu dobrodružství a vracely se k táborovému ohni, který lákal písničkami ze strun kytar našich dvou hudebně nadaných šesťáků Marka a Vaška.

Poslední ranní aktivitou před poledním odjezdem bylo malování a zpívání. Všichni účastníci kurzu tvořili krásné barevné obrázky se zážitky a vtipnými verši o tom, co se jim tady nejvíc líbilo. Pan učitel Šilhánek pak zahrál melodii zbrusu nové písničky, jejíž refrén nás všechny naučil, a vyzval děti, aby sloky vytvořily ze svých zážitků. V této aktivitě budeme pokračovat ve škole v hudební výchově a na závěr pak vznikne poutavé video s písničkou, fotkami a obrázky báječných zážitků letošních šesťáků.

Když jsme po obědě nasedali do autobusu a mávali krásnému a pohodovému místu uprostřed lesů, mnohým z nás bylo líto, že tu nemůžeme trávit více dnů. Zážitky a nová kamarádství nám však určitě zůstanou a budeme z nich s radostí čerpat celý školní rok.

Mgr. Pavla Hrazdilová

Přílohy:
Download this file (adapťák.jpg)adapťák.jpg227 kB