logo EU a MŠMT

Pondělní den – 28. června byl pro naši školu tak trochu svátkem pohybu, jelikož pondělní dopoledne i odpoledne patřilo sportu v mnoha podobách.

Zahajovací ranní akcí se stal volejbal, který nalákal do tělocvičny spoustu nadšených diváků, kteří sledovali napínavé sportovní klání mezi zástupci deváťáků a pedagogů. Letošní deváťáci si volejbal skutečně oblíbili a věnovali se mu každou volnou a vhodnou chvíli – v hodinách tělocviku, na výletech, o víkendech…., a tím pádem byli pro nás pedagogy docela těžkým soupeřem. 

Bitva to byla napínavá a divácky zábavná, neboť žáci viděli své učitele zase v úplně jiné roli a jejich povzbuzování bylo pro oba týmy velkou motivací k vítězství. Ve finále asi rozhodla zkušenost, protože kluci a holky z deváté třídy byli přece jen trochu nervóznější, a tak vítězné gesto nakonec bylo k vidění na straně pedagogů.

Tělocvična se poté vylidnila a všichni se přesunuli na hřiště Spartaku, kde pokračoval sportovní den fotbalovým zápasem “Strašičtí versus Přespolní“. Kluci, ale i holky sestavili dvě fotbalová družstva, která bojovala ve dvou poločasech o čest, slávu a prestiž v srdcích svých spolužáků. Bylo zde k vidění mnoho zajímavých fotbalových výkonů a hráči si zápas skutečně užívali. Vítězství nakonec slavili Strašičtí, kteří přece jen mají větší fotbalovou základnu na naší škole.

Pro všechny ostatní sportovce i nesportovce proběhly na hřišti tři čtvrthodinové vstupy v rytmu zumby. Kolega Šilhánek nám ozvučil prostory hřiště, a tak jsme mohli rozvlnit svá těla v rytmech zumby i aerobiku přímo pod širým nebem. Desítky kluků, holek i pedagogů se oddávaly tanečním pohybům s úsměvem na tváři na čerstvém vzduchu a s působivým výhledem na náš malebný kostelík na kopci nad hřištěm.

V odpoledních hodinách pak proběl první ročník akce Červnové dostaveníčko pro žáky i rodiče, jehož smyslem je pohodové setkání dětí, jejich rodičů a pedagogů a ohlédnutí za právě končícím školním rokem. Dostaveníčko probíhalo na zahradě naší školy, kde deváťáci ve spolupráci s kolegyněmi z prvního stupně připravili zábavná stanoviště zaměřená především na pohybové dovednosti a skotačení spojené s aktivitami, kterými se venku bavili jejich rodiče i prarodiče – skákání panáka, chůze na chůdách, házení na cíl, překonávání lana a mnoho dalších. Kluci a holky z devátých tříd pomáhali svým mladším spolužákům s plněním úkolů, dávali jim dopomoc, motivovali je a odměňovali veselými razítky, která pak jejich malí spolužáci proměňovali za drobné ceny. Ve vestibulu školy mohli návštěvníci Dostaveníčka zhlédnout videa plná zážitků, práce a aktivit, které jsme za celý školní rok s dětmi prožili a udělali. V koutu zahrady plápolal oheň, který lákal nejen k opékání špekáčků, ale i k přátelskému posezení, popovídání i společnému zazpívání s kytarou.

Tento rušný den končil až ve večerních hodinách a já věřím, že si ho všichni zúčastnění do sytosti užili a usínali příjemně unaveni pohybovými aktivitami a s úsměvem na tváři uspokojeni z přátelských setkání.

Mgr. Pavla Hrazdilová

Přílohy:
Download this file (img-20210628-wa0006.jpg)Dostaveníčko330 kB
Download this file (img_20210628_083335.jpg)Sport113 kB
Download this file (img_20210628_100454.jpg)Zumba157 kB