logo EU a MŠMT

Krásné slunečné počasí bylo příjemnou kulisou kulturně poznávacího a sportovního víkendu, který strávili pedagogové a další zaměstnanci školy v Českých Budějovicích a okolí uprostřed září.

V pátek odpoledne jsme vyrazili do jižních Čech, abychom se společně podívali do míst, která můžeme využít v naší výuce. Náš tým byl rozdělen na pěší a cyklistický oddíl a každý si rozhodl, jakou formou chce pamětihodnosti a přírodní krásy poznávat.

Společně jsme cestou do Budějovic navštívili Albrechtice nad Vltavou a ZOO u rybníku Munický v Hluboké nad Vltavou.

Druhý den jsme dojeli na úpatí Kleti, kde jsme se již rozdělili do oddílů a objevovali historické i přírodní krásy, každý svým tempem a chutí. Kromě Kleti jsme se kochali krásami Dívčího Kamene, Zlaté Koruny nebo keltského oppida Třísov. Samozřejmě jsme všichni nevynechali historicky nádherný Český Krumlov, který v poledním slunci a s minimem turistů působil ještě přívětivěji než obvykle. V pozdním odpoledni jsme pak byli překvapeni příjemnými zákoutími Českých Budějovic, kde o kulturní zážitky rozhodně není nouze.

V neděli jsme se vydali směrem k rybníkářskému centru Třeboni, která je další perlou jihočeských historických měst a kde můžete objevit spoustu zajímavostí, historicky cenných míst i malebných zákoutí pro relaxaci. Při zpáteční cestě jsme ještě zastavili u našeho největšího rybníku Rožmberk a byli překvapeni naší jedinou malou pouští ve Vlkově.

Poděkování za naplánování celovíkendového programu patří Luboši Paldrmanovi, který je proslulý znalostí českých krás, zajímavostí a historie a který také o těchto místech umí velmi poutavě vyprávět.

Kromě toho, že jsme byli obohaceni o informace, které můžeme uplatnit ve výuce, prožili jsme příjemný čas s pracovními kolegy, což utužilo naše vztahy a bylo využito k plánování spousty dalších nápadů, aktivit a také k řešení problémových situací či plánování metodických postupů a výměně pedagogických zkušeností.

Mgr. Pavla Hrazdilová

Přílohy:
Download this file (20200920_153905.jpg)20200920_153905.jpg248 kB