logo EU a MŠMT

Již podruhé pořádala naše škola začátkem školního roku adaptační kurz pro žáky šestých ročníků. Smyslem kurzu je, aby se strašičtí žáci seznámili s žáky ze spádových obcí, kteří přicházejí do šesté třídy jako nováčkové, navázali s nimi i s třídními učiteli vztahy spolupráce, porozumění a dobré pohody.

To se dětem i učitelům také povedlo! Ve středu 2. září se sešli před školou ještě tak trochu cizí kluci a holky a v pátek už se vraceli domů spolužáci a kamarádi.

Celá ta “proměna” probíhala v kempu Veselý Habr u Volduch a to “kouzlo” spočívalo v tom, že děti spolu prošly celou řadou aktivit, které jim v budování společného vztahu pomohly.

Příjemné místo uprostřed lesů bylo svědkem komunikačních a kooperativních her, lesních dobrodružství a soutěží, sportovních výkonů, lanových aktivit, skládání písně, zpěvu u táboráku, noční hry, koupání v rybníce…...ale také jen kamarádského poznávání, popovídání a společné trávení času u obyčejných činností jako jsou snídaně, čištění zubů nebo večerní usínání.

Děti navázaly pěkný vztah se svými třídními učiteli  - paní učitelkou M. Paulovou a panem učitelem T. Koudelkou. S organizací aktivit jim pomáhali tělocvikáři J. Monhart, M. Straka a P. Hrazdilová a s kytarou přijel za dětmi hudebník pan učitel P. Šilhánek.

Počasí se povedlo přímo úžasně, a tak jsme venku mohli trávit převážnou většinu našeho vymezeného času, který rychle utíkal. Tři společné dny uběhly jako voda a my se vraceli docela neradi, ale plni vzpomínek na dobrodružství a hezky strávený čas.

Mgr. Pavla Hrazdilová

Přílohy:
Download this file (P1010489-001.JPG)P1010489-001.JPG139 kB