logo EU a MŠMT

V lednu tohoto roku byla vyhlášena Základní školou ulice Míru a Městskou knihovnou Rokycany výtvarná soutěž pro žáky mateřských škol, základních škol, školy umělecké a pro žáky tříd víceletého gymnázia. 

Téma – Obrázky do pohádky – bylo jakýmsi pokusem o ilustraci k některé známé klasické pohádce například Boženy Němcové či Karla Jaromíra Erbena. Strašická škola se samozřejmě se svými výbornými výtvarníky soutěže zúčastnila. Byly odeslány krásné výtvarné práce, které porota nemohla přehlédnout. Z téměř čtyř set prací naši žáci 1. i 2. stupně získali hned 10 ocenění. Ve 2. kategorii / žáci 1.-3. třídy / byla udělena dvě druhá místa - Lauře Müllerové a  Anně Přibylové. Třetí místo obsadila Karolína Maturová a čestné uznání získala Jana Caletnic. Ve 3. kategorii / žáci 4.-6. tříd / získaly čestné uznání Valentýna Müllerová, Barbora Stryalová a Barbora Abrhámová. Ve 4. kategorii obsadila 1. místo Pavlína Převrátilová, 2. místo Nikola Fialová a čestné uznání Rozálie Sovová.

Dalším úspěchem ve výtvarném snažení žáků základní školy bylo vyhlášení výsledků další výtvarné soutěže s požární tématikou – Hasiči tak, jak je vidím já. I zde zaznamenali žáci obou stupňů naší školy tradičně skvělé úspěchy. V kategorii 1. a 2. třída se umístil na 1. místě Tomáš Pfléger a na 3. místě Václav Vacek. V kategorii 3.-5. třída obsadila Sarah Pichnarčíková  3. místo. V kategorii 6.-9.ročník byla opět dvě skvělá umístění. Eliška Suttrová získala 1. místo a Nikol Dovicová pro sebe získala 5. příčku.

Všem úspěšným výtvarníkům blahopřeji a děkuji za šíření dobrého jména naší Základní školy Karla Vokáče.

Mgr. Naďa Kahovcová

Přílohy:
Download this file (DSCN5318.JPG)DSCN5318.JPG2221 kB