logo EU a MŠMT

Ve čtvrtek se "náš kopec " začal postupně zasypávat přírodním sněhem. Na spuštění vleků to bohužel zatím nebylo, nicméně i přesto jsme lyžovali dopoledne i odpoledne. 

Když to tak sesumarizuji, musím podotknout, že to děti zvládaly statečně. Někteří vyšlapávali kopec vícekrát, jiní zase méněkrát a všichni si to dokázali užít. Výrazně jsme posílili naše svaly dolních končetin a zapracovali na fyzické kondici. Ono vyšlapat takovou sjezdovku není jen tak, a když ji stoupáte několikrát za sebou......je to fuška. Kdo nahoře odpočíval, nabídl se mu krásný výhled do okolí a mohl si užívat sněhové hrátky  - koulování, stavění sněhuláka, klouzání po sněhu. 
V odpolední části jsme stihli dokonce i závody ve slalomu, který jsme si sami postavili. V prvním družstvu se stala vítězkou Týna Šoltysová, ve druhém družstvu vyhrála Niky Tomášová a ve třetím družstvu nejlépe obstála Pája Popelková.
Večer proběhlo vyhlášení vítězů a závěrečná diskotéka, kterou jsme zahájili choreografiemi z naší školní zumby, kterou dívky, ale i chlapci skvěle zvládají. Potom už roztáčely parket děti svými hity a bavily se velmi dobře. Už večer začalo hustě sněžit, takže jsme se páteční ráno probudili do sněhové nádhery. 
Konečně nám pustili vleky, a tak jsme spěchali na kopec, abychom co nejvíc využili možnosti moderního lyžování. Byla to paráda. Nikdy bychom si nepomysleli, jak vzácné pro nás může být vyvezení lyžařským vlekem. Domů jsme dojeli všichni bez zranění, což je pro mě vždy to nejdůležitější. 
Doufám, že si děti přivezly spoustu zážitků ze společného pobytu se spolužáky a kamarády
a taky jsem ráda, že i přes nepřízeň počasí se i nelyžaři lyžovat naučili. 
 
Mgr. Pavla Hrazdilová