logo EU a MŠMT

V posledních školních dnech před zimními prázdninami probíhal ve všech třídách každoroční projekt "Vánoce - tradice a zvyky." 

V adventním období si děti připomněly v různých vyučovacích hodinách vánoční zvyky a tradice a také se věnovaly  rukodělným činnostem - pečení cukroví, výrobě vánočních ozdob a dárků atd. V hodinách hudební výchovy se zpívaly koledy. Poslední školní den před prázdninami byl věnován třídním besídkám, kdy si děti mezi sebou vyměnily dárky a popřály si krásné Vánoce a úspěšný rok 2020.    

Strašická škola na čtvrtek dne 19. prosince opět připravila pro širokou veřejnost živý betlém u obecního vánočního stromu. Na jeho realizaci se podíleli žáci třídy 6. A pod vedením paní učitelky Mgr. Pavlíny Dostálové. Role Marie a Josefa se skvěle zhostili Barbora Valečková a Jakub Novák. Tři krále ztvárnili Jan Šána, Jakub Balvín a Karolína Tomášková  ze 6.B. Míša Přerovská a Johanka Samuelová se představily v podobě andělů, o oheň pečoval pastýř Peter Hill. Paní Martina Novotná ochotně zapůjčila zvířátka. Atmosféru biblického výjevu dokreslily vánoční koledy v podání dětského pěveckého sboru a vyučujících  školy za hudebního doprovodu pana učitele Mgr. Petra Šilhánka (kytara) a pana ředitele Mgr. Martina Straky (basa). Pro četné návštěvníky akce byl připraven teplý čaj.

Mgr. Pavlína Dostálová – Zechovská

Přílohy:
Download this file (FOTO č.7 _ živý betlém.jpg)FOTO č.7 _ živý betlém.jpg2216 kB