logo EU a MŠMT

Na konci kalendářního roku se vždy snažíme zpestřit našim dětem poslední předvánoční týden malými dárečky v podobě sportovních lahůdek.

Letos začalo rozbalování prvního dárku ve středu odpoledne, kdy proběhl v tělocvičně naší školy basketbalový turnaj za účasti čtyř silně obsazených družstev z šestých až devátých tříd. Sportovci hráli systémem každý s každým a téměř žádný zápas nebyl úplně jednoznačný, což svědčilo o kvalitě a vyrovnanosti družstev. Ačkoli turnaj probíhal již po vyučování, byla v hledišti spousta nadšených diváků – fanoušků jednotlivých týmů z řad spolužáků.

Pořadí týmů bylo nakonec následující: vyhrála třída 8.A, těsně před 9.A. Bronzový stupínek obsadili žáci z 6. A a B třídy a bramborová medaile zbyla sportovcům z 9.B.

Na závěr ještě proběhl přátelský zápas se zapojením bývalých žáků školy a učitelů. Děti prožily zábavné a aktivní dvě hodiny, takže odcházely domů vyčerpány, ale s úsměvem.

Ve čtvrtek dopoledne rozbalilo další sportovní dárek téměř 80 dětí druhého stupně v podobě tříhodinového dovádění na ledě v Hořovicích. Bruslení i doprava byla pro děti zdarma a na ledě je čekalo mnoho zajímavých aktivit jako hokejové zápasy, zumba na ledě na bruslích v latinskoamerických rytmech, prvky krasobruslení, honičky anebo jen volné bruslení a povídání s kamarády.  

V pátek se sportovní aktivity našich žáků uzavřely již 6. ročníkem akce Vánoční schody, která se stala již pravidelnou součástí předvánočních dní. Letos „vybíhali“ naši atleti schodoběžci na Praděd – horu Hrubého Jeseníku, která měří 1491 m. Čtyřčlenná družstva tak štafetově vyběhla celkem čtyřicetkrát schodiště druhého stupně, což byl obdivuhodný sportovní výkon. Čím více stoupáme nahoru ve výšce zdolávaných vrcholů, tím začínají ubývat přihlášená družstva. Dá se tedy říct, že 16 přihlášených sportovců jsou skuteční hrdinové, protože kluci a holky podávali skutečně znamenité výkony a po posledním „výběhu“ padali na dlaždice vysílením a vyčerpáním. Jak už ale je u našich sportovcům zvykem, rychle se otřepali a po několika minutách už zase s úsměvem přijímali gratulace při vyhlášení vítězů. A kdo byli ti stateční?

První místo obsadilo družstvo ve složení: Pája Převrátilová, Ela Krchovová, Pavel Harčarik a Lukáš Veverca, stříbro brali: Aneta Mudrová, Vaneska Müllerová, Štěpán Kunc a Štěpán Andrlík. Třetí příčku obsadily naše mladé naděje: Kája Tomášková, Markéta Štokrová, Patrik Tomášek a Jirka Rys. Bramborovou medaili, ale v našich očích stejně hodnotnou jako ty z cenných kovů, získali: Aleš Šťastný, Vojta Časný, Aneta Vondrášková a Kačka Judlová.

Všem sportovcům přejeme hezké vánoční dny plné nejen pohody, ale také pohybu, a aby jejich mysl a tělo byly stále tak svěží a aktivní!

Mgr. Pavla Hrazdilová