Závod horských kol letos připadl na čtvrtek 26. září. Cyklističtí nadšenci se jako každoročně sešli pod vrcholem Žďáru, aby se postavili na start náročného terénního klání.

Počasí připravilo v tomto roce pro sportovce poměrně příjemné podmínky, takže byli prosti nánosu bahna, na které jsme většinou byli při této akci zvyklí.

Naši školu reprezentovalo 10 mladých borců, největší zastoupení měli naši žáci v kategorii starších hochů. I přes účast sparťanských dresů se naši kluci a holky ve startovním poli neztratili.

Nelépe se vedlo naši velké sportovní naději, Káje Tomáškové ze 6.B, která dosáhla „na bednu“ a vybojovala v kategorii mladších žákyň bronzovou medaili. Barča Valečková ve stejné kategorii  okusila atmosféru outdoorového sportu příjemným sedmým místem. V kategorii mladších chlapců se v konkurenci 25 závodníků neztratilo naše mládí ze šestého ročníku. Jirka Rys vybojoval hezké 9. místo, těsně před Štěpánem Andrlíkem, který byl 10., a Pavlík Štokr obsadil 19. Místo. Všichni získali nové zkušenosti do dalšího ročníku.

Mezi staršími děvčaty si splnila svůj stanovený limit Pája Převrátilová a obsadila bodované 6. místo. Bodované a nejlepší místo z chlapců – 5. místo obsadil v kategorii starších žáků v obrovské konkurenci 17 závodníků Štěpán Kunc. Do první desítky se ještě vešli  Pavel Harčarik na 8. místě, Fanda Lang na 9. místě a 10. Lukáš Veverca, který se statečně popral s pádem a poměrně nepříjemným zraněním, přes které dokázal podat slušný hrdinský výkon.

Všem našim cyklistům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme hodně dalších, šťastně najetých kilometrů!

Mgr. Pavla Hrazdilová