logo EU a MŠMT

Poslední pondělí tohoto školního roku patřilo beze zbytku našim sportovcům.

Hned první vyučovací hodinu se tělocvična naší školy zaplnila téměř do poslední žluté značky příznivci cvičení s hudbou. Melodie rytmické hudby se rozléhaly celým cvičebním prostorem a my jsme rozvlnili svá těla zumbou. Ač zpocení do posledního kousku trička, užili jsme si taneční kreace do sytosti.

Hned po vydechnutí po náročném cvičebním tempu postavili příznivci volejbalu síť a rozpoutalo se klání o nejlepší volejbalový tým naší školy. Zpočátku byli hráči rozpačití, ale jakmile se rozehráli a dostali se do tempa, byly k vidění náročné a napínavé výměny, na které jsme byli náležitě pyšni. O vítězi muselo rozhodnout prodloužení, protože boj o první místo byl velmi vyrovnaný. Ale nakonec přece jen zvítězili zkušení sportovci z 9.A po těsném boji s družstvem z 8.A. V boji o třetí místo byli úspěšnější žáci ze 7.A, a bramborovou příčku tak obsadilo mužstvo 8.B.

To ale stále nebyl konec našich sportovních aktivit. Na zelený pažit místního Spartaku vyběhli dva rivalové, tým strašických fotbalistů proti “zbytku světa“, nebo chcete-li, proti přespolním. Ambice přespolních byly veliké a součástí jejich týmu byly dobřívské, cheznovické i těňské hvězdy, ale Strašičtí ukázali, že se letos stali zcela zaslouženě mistry okresního přeboru bez jediné porážky. Po vyrovnaném souboji se tak z výhry 6:5 radovali fotbaloví žáci ze Strašic.

Závěr tohoto, pro sportovní nadšence báječného dne, patřil slavnostnímu vyhlášení celoroční soutěže Sportovec roku. Děti sbírají body po celý školní rok, získávají je za účast a úspěchy v soutěžích i třeba za aktivní práci ve sportovních kroužcích nebo účastí na sportovních akcích pořádaných školou. A protože strašická devítiletka je ve sportu již několik let velmi úspěšná, konkurence v této prestižní anketě je velká. Všichni sportovci si zaslouží náš velký obdiv, protože čestně a úspěšně reprezentují naši školu nejen v okrese, ale několikrát i v kraji. Jsme na ně s kolegy tělocvikáři náležitě hrdi a jen neradi se loučíme s těmi, kteří nám v deváté třídě odcházejí na střední školy. Jsme ale rádi, že si po absolvování strašických tělocviků a sportovních kroužků odnesou lásku k pohybu, která je snad bude provázet celý jejich život a dělat jim ho tak zdravější, pestřejší a veselejší.

Výsledky Sportovce roku:

Chlapci:  1.místo – Štěpán Kunc ze 7.A, 2.místo – Michael Šiman z 9.A, 3.místo - Honza Dezort z 9.A

Dívky:  1.místo – Kačka Valečková z 9.A, 2.místo - Kačka Urxová z 9.A, 3.místo – Pavlína  Převrátilová z 8.A

 Mgr. Pavla Hrazdilová