logo EU a MŠMT

          Několik žáků naší školy z osmého a devátého ročníku mělo možnost se zúčastnit zájezdu do Regensburgu, který pořádala obecní komise pro partnerské vztahy a který si pro nás připravil pan starosta Graf z partnerské obce Hohenfels. Výlet proběhl v neděli 16. června.

            Již v půl sedmé ráno jsme autobusem vyrazili vstříc novým zážitkům a poznávání zahraniční kultury. Po vydatné, typicky německé snídani na nádherném dvoře pod vonícími lípami jsme se po vystoupení z autobusu dotkli dlažby historického centra města, kterému se česky říká Řezno. Bavorské město na Dunaji nás okouzlilo svou krásou a pohodovou atmosférou. Museli jsme sice občas vytáhnout deštníky, ale to na výsledném dojmu nic nezkazilo. Navíc jsme byli znovu příjemně překvapeni neskutečnou pohostinností starosty Grafa, který se o nás bezvadně staral.

            Odpoledne jsme autobusem přijeli na velmi zajímavé místo v blízkosti Regensburgu – k památníku Walhalla – chrámu německých velikánů, který nás fascinoval svou monumentálností a historickou unikátností.

            Po závěrečném posezení u kávy a koláče jsme se rozloučili s naším hostitelem a poděkovali za krásný den plný nových poznatků. Do Strašic jsme dorazili ve večerních hodinách, byli jsme rádi, že jsme poznali další kousek sousední země a procvičili si konverzaci v německém i anglickém jazyce.

Mgr. Pavla Hrazdilová