logo EU a MŠMT

           V úterý 18. června proběhl na naší škole nový projektový den, který měl za úkol naučit děti hrát si tak, jako si hráli jejich rodiče a prarodiče. Celá akce se konala na našich venkovních sportovištích. A proto jsme byli moc rádi, že nám v tento den počasí připravilo nebe bez mráčků.

            Kluci a holky z prvního stupně vyběhli ze svých školních lavic po velké přestávce. Venku je čekalo osm stanovišť s nejrůznějšími aktivitami, se kterými je seznamovali jejich nejstarší spolužáci z devátého ročníku. Malí kamarádi si tak mohli vyzkoušet chůzi na chůdách, skákání v pytli, hru s kuličkami, malou školu skákání přes švihadlo a přes gumu, lezení po laně, válení sudů či akrobacii na trávě. Jako bonus je čekalo házení na basketbalový koš, u kterého instruoval náš nejlepší školní basketbalista Štěpán Košťál. Děti si ve skupinkách samy určovaly pořadí a délku pobytu na jednotlivých stanovištích. Strávily na čerstvém vzduchu celé dvě vyučovací hodiny a jejich nadšení bylo tak velké, že daný čas vyčerpaly do poslední sekundy.

            My jsme se zaujetím sledovali jejich rozjařené obličeje a radovali se z toho, že se nám podařilo naše malé žáčky těmito hrami nadchnout. Věříme, že se nám povedlo naplnit smysl tohoto projektu, kterým bylo, aby děti vyměnily hry na počítačích, x – boxech, telefonech a sledování televize za pohybové aktivity na čerstvém vzduchu, které jsou pro jejich vývoj daleko zdravější a zábavnější. Snad zase budou sportoviště, hřiště, louky, lesy a chodníky plné hrajících si dětí, tak jako tomu bylo v dobách dřívějších.

Mgr. Pavla Hrazdilová