logo EU a MŠMT

V pátek dne 7. června se naši nejzarytější sportovní fandové zúčastnili nejoblíbenějšího závodu školní sportovní sezóny – Vršíčekmana, který proběhl na rokycanském koupališti. Tento malý triatlon se skládá z 600 m plavání, 12 kilometrové trati na kole a 3 kilometrového terénního běhu.  

   

Tento závod lze absolvovat v družstvu, kdy každý ze tří členů plní jeden z úseků závodu, my už jsme ale pochopili, že nejlepší je zvládnout celý závod – všechny tři úseky v kategorii jednotlivců, kdy už jen to, že celý závod dokončíte, je považováno za výkon sezóny.

Letos jsme měli v těchto disciplínách opět největší zastoupení. V kategorii chlapců si nejlépe vedl sedmák!! Štěpán Kunc, který obsadil v kategorii jednotlivců základních škol skvělé čtvrté místo, hned za ním skončil na 5. místě Honza Dezort z devátého ročníku. Velmi dobře si vedl i sedmák Lukáš Veverca, který obsadil sedmé místo, a deváťák Michal Šiman, který dorazil do cíle jako devátý.

Ještě více se dařilo našim dvěma nejsportovnějším Kačkám, které excelovaly v kategorii jednotlivkyň základních škol. Kačka Valečková celý náročný závod s přehledem vyhrála a získala tak zlatou cennou medaili. Medailově úspěšná byla i Kačka Urxová, která se rozhodně nenechala zahanbit a vybojovala bronzovou medaili.

Nesmíme zapomenout ani na naše jedno družstvo chlapců, které jelo sbírat zkušenosti a příští rok se jistě postaví na startovní čáru v kategorii jednotlivců. Tohle družstvo ve složení – plavec Fanda Huml, cyklista Michal Červenka a běžec  Pavel Harčarik obsadilo pěkné 9. místo v kategorii družstev chlapců základních škol z šestnácti družstev.

Děkujeme našim sportovcům za příkladnou reprezentaci školy a přejeme jim krásné sportovní užití prázdnin!

Mgr. Pavla Hrazdilová