logo EU a MŠMT

Ve středu 15. května se naši atleti opět po roce zúčastnili okresního kola Poháru rozhlasu. Toto klání je soutěží družstev ve všech hlavních atletických disciplínách. Naše škola měla tradičně zastoupení ve všech kategoriích.

Nejúspěšnější bylo družstvo mladších žáků, které obsadilo skvělé druhé místo a jehož členové se právem pyšnili stříbrnými medailemi. Bronz brala pro změnu mladší děvčata, jejichž místo "na bedně" nás také velmi potěšilo. Ani starší žáci a žákyně ostudu neudělali, umístili se shodně a čestně uprostřed startovního pole na 5. místě. 

Největšími "tahouny" družstev byly především Vanesa Műllerová a Aneta Mudrová v mladších žákyních, které kralovaly hlavně v běžeckých a skokových disciplínách stejně jako Štěpán Kunc s Lukášem Vevercou u mladších žáků. 

U starších se pak dařilo třeba Michalu Šimanovi ve skoku vysokém, Kačce Valečkové ve vytrvalostním běhu anebo Dominiku Černému ve vrhu koulí. 

Ale obdiv patří bez rozdílu všem atletům, kteří podávali své výkony ve velmi náročných klimatických podmínkách, jelikož navzdory květnovém datu v kalendáři se teploty pohybovaly okolo 5° C.

Reprezentovali nás tito žáci:

Starší hoši:  D. Černý, M. Andrlík, P. Stupka, M. Šiman, A. Šťastný, Š. Košťál,  F.Lang, P. Harčarik

Mladší hoši:  M. Sklenář, L. Veverca, M. Lang, Š. Kunc, A. Tyrpekl, V. Časný, J.Klička

Starší dívky:  K. Horčicová, E. Krchovová, K. Urxová, P. Převrátilová, K. Karlíčková, A. Málková, K. Valečková, J. Rosívalová, K. Judlová, V. Jiranová

Mladší dívky:   A. Mudrová, V. Műllerová, K. Tomášková, N. Tomášová, T. Nodžáková, N. Dovicová

Děkujeme všem našim sportovcům za příkladnou reprezentaci školy a přejeme hodně dalších úspěchů!

Mgr. Pavla Hrazdilová